Echo360

Echo360

Echo360 on loengusalvestuseplatvorm, mis võimaldab salvestada korraga kahte kanalit ja õppejõu häält.

Echo360 võimaldab loenguid salvestada järgmistel viisidel:

  • Vastava tehnikaga sisustatud auditoorimis kaustades automaatset loengusalvstust teenust

  • Salvestada loengud isikliku arvuti ja tehnika abil Echo360 Universal Capture Personal tarkvaraga

  • Laadida üles muudes vahendites loodud loengusalvestusi või õppevideosid

Loodud loengu salvestusi on võimalik jagada õppijatega lingi või Moodle'i vahendi Väline tööriist abil. Salvestised töödeldakse pilveteenuses. Õppijatele saab loengute otseülekanded ja salvstused kättesaadavaks teha kas lingi vahendusel või Moodle'isse lisada. Distantsilt on võimalik vaadata loengu otseülekannet, mille jooksul on õppijatel võimalik postitada küsimusi ja kommentaare. 

Automaatne loengusalvestus

Echo360 loengusalvestussüsteem, mis on integreeritud ruumi video- ja helisüsteemiga. Sellega saab jäädvustada arvutipilti, statsionaarset kaamera pilti ning õppejõu häält. Kohapealse ruumijuhtimispaneeli kaudu on võimalik jagada ka dokumendikaamera pilti. 

Kui soovite oma loenguid lasta automaatselt salvestada, paluge tunniplaani koostamisel oma tunnid planeerida Echo360 loengusalvestussüsteemiga sisustatud auditooriumisse. Echo360 loengusalvestussüteemiga sisustatud auditooriumite nimekiri on toodud siin.

 

Echo360 Universal Capture Personal

Echo360 personal mode võimaldab isikliku arvuti abil loenguid salvestada ja ka reaalajas üle kanda. Laadige Universal Capture Personal alla Software Centerist või logides sisse echo360.org.uk. Kui olete varasemalt klassiruumides Echo360 süsteemiga salvestanud, on teile saadetud e-kiri kasutaja loomiseks. Kui teil puudub Echo360 kasutaja, võtke ühendust loengusalvstused@taltech.ee tel 620 3679. Saatke meile ka kursuse andmed, et saaksime teie jaoks luua vastava ainekoodiga sektsiooni, kuhu saate salvestusi lisada. Vaata ka videojuhendit.

 

Küsimus

Vastus

Tahan esimest korda Echo360 kasutada, kuidas alustada?

Anna salvestussoovist teada loengusalvestused@taltech.ee.
Enne ruumi kasutamist tutvu videoõpetusega: Echo360 eelplaneeritud loengu alustamine ja lõpetamine

Kas Echo360 võimalab õppijatel esitada küsimusi loengu otseülekande jooksul?

Jah, kui loengu otseülekanne on kättesaadavaks tehtud Moodle’i vahendiga Väline tööriist, tekib õppijatel võimalus esitada loengus küsimusi ja postitada kommentaare loengu vestlusesse.

Kas loengusalvestust on võimalik alustada ruumis kohapeal?

Salvestust on võimalik käivitada kohapeal, vajutades loengusalvesti puutetundlikul ekraanil Salvesta nuppu. Et seostada salvestus sinu kasutajaga ja saamaks link, kirjuta loengusalvestused@taltech.ee. Too välja salvestamise aeg ja koht ning millisele kursusele soovid antud salvestust lisada. 

Kas loengu otseülekannet on võimalik alustada kohapealt?

Loengu otseülekande käivitamiseks loengusalvestussüsteemiga sisustatud ruumides tuleb sisse logida https://echo360.org.uk ja Create valiku alt valida New Device Capture. Vali Where? valikust ruum, kust soovid salvestada ja milline on salvestuse kestvus. Määra ära,  millise aine loengute nimekirja peaks salvestus lisatama, märki, et soovite Live stream. Salvestus käivitatakse automaatselt.

Kas saan Echo360-ga salvestada ka kodus?

Jah, võimalik on kasutada tarkvaralist Echo360 Universal Capture Personal, tutvu videoõpetusega.

Kuidas jagada üliõpilastega salvestust?

Õppijatele jagamiseks kasuta kas avaliku lingi põhist jagamist või Moodle'i vahendit Väline tööriist (videoõpetus ja tekstiline juhend)

Kuidas saab muuta kaamerapositsiooni?

Kaamera positsiooni saad kontrollida, kuvades kaamerapildi esitlustehnika juhtpuldilt CAM nupu abil projektorisse.
Hoides CAM nuppu pikalt all, liigub kaamera järgmisesse eelsalvestatud positsiooni. Videoõpetus siin.

Kuidas saan oma loengu Echo360 loengusalvestussüsteemiga ruumi?

Tunniplaani koostamise ajal tuleb tunniplaani esildisse ära märkida, et soovid oma tundi vastavasse Echo360 ruumi. Echo360 loengusalvestussüsteemiga sisustatud auditooriumite nimekiri on toodud siin.

Kust saan loengusalvestuse lingi, et jagada salvestusi õppijatega?

Loengusalvetuste linke oma loengutele saab logides sisse https://echo360.org.uk. Ava õppeaine loengusalvestuste nimekiri, vali SettingAccess LinksAdd Link nupul vajutades tekitatakse link. Kui soovid avalikku linki, märgi Public valik. Klõpsates Link lahtris võetakse kopeeringusse loodud link.

Või kirjuta oma soovist loengusalvestused@taltech.ee.

Miks nutiseadmega vaadates näen ainult ühte kanalit?

Loengute otseülekandmisel võimaldatakse vaadata ühte kanalit, et edastatav andmemaht oleks väiksem. Soovitav on vaadata loengute otseülekandeid ja salvestusi laua- või sülearvutist.

Miks loengulink ei avane?

Jagades õppijatele loenguid avaliku lingi (URL) vahendusel, tuleb jälgida, et kasutatakse täpselt sama URL-i. Algne URL lõpeb sõnaga public. Avades URL veebilehitsejas muudetakse URL ära ja selle uuel kasutamisel kuvatakse kas veateade või nõutakse sisselogimist Echo360.org.uk platvormile.