Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 7 Next »

Jälgimine spetsiaalse monitooringutarkvara abil (Proctoring Software)

TalTechis on käimas Proctorio monitooringutarkvara testperiood. Kui teaduskond otsutab finantseerida automatiseeritud monitooringutarkvara kasutamist, siis on selleks lubatud kasutada vaid Proctorio tarkvara, mis on TalTech Moodle’is välise vahendina saadaval.


Proctorio on USA ettevõte, kes pakub online eksamineeritavate identiteedi tuvastamist ning algoritmidel põhinevat eksami läbiviimise kontrolli. Kontrolli viiakse läbi eksamineeritava arvutis veebikaamera, mikrofoni ning arvuti kasutamist reaalajas analüüsides.

TalTech Moodle on liidestatud Proctorioga, mis võimaldab väga lihtsalt lisada olemasolevale Moodle testile kogu teenuse funktsionaalsust.

Proctorio liidestust Moodle kursusele aitab teha Silver Abozenko.

Kui kursusele on Proctorio liides lisatud, siis selle seadistamine testi juurde on järgmine (eeldusel, et kasutatakse Chrome ja Proctorio Chrome pistikprogrammi):

Kas uue või juba olemasoleva test seadete juurde tekib uus valik Proctorio Settings

 

Võimalused, mis testi kontrollimisel avanevad õppejõule:

Teadmiste kontrolli on võimalik salvestada, valides selleks siis ikoonidel soovitud info hulga. Mida Proctorio ise ei soovitanud kasutada (kuigi ka meie saame) on ruumi salvestamine enne teadmiste kontrolli. Seda funktsionaalsust on küll neilt tellitud, kuid selle teostamine on väga kohmakas (tudeng peab sisuliselt arvuti veebikaamera abil ruumile tiiru peale tegema) ning kasutajatelt tagasiside või hinnang sellele on väga halb olnud. Ühesõnaga kui väga vaja ei ole, siis pigem vältida selle sisse lülitamist.


Lisaks on võimnalik eksamineeritava arvuti keskkonda erineval moel muuta vähem kasutatavaks millegi muu, kui teadmiste kontrolli läbiviimiseks.

Osa tingimusi/piiranguid peab olema täidetud enne, kui testi saab tegema hakata (nt avatud sakid veebilehitsejas, mitu ekraani arvuti küljes)

Osa valikuid on mitme parameetriga (nt Force Full Screen, kus saab valida, kui rangelt seda nõude järgimist kontrollitakse). Kogemuslikult Severe (0 sekundit) valik lõopetab testi koheselt, kui hakata testi lehelt kuskile mujale üritama minna.

Funktsionaalsust katsetades Clear Cache tühjendas ka Moodle sessiooni küpsised, mis muutis testi tegemise võimatuks, seega kuni pole lõpuni selge, milles asi, soovitaks vältida seda piirangut.

Järgmine plokk on kahetine kontrollide hulk - ühelt poolt kontrollitakse, kas eksamineeritava arvuti üldse vastab nõuetele (on olemas kaamera, mikrofon, on installitud Chrome ja Proctorio pistikprogramm), Auto ID Check on kasutusel selleks, et eksamineeritav enne testi algust oma isikut tõendavat dokumenti kaamerasse näitaks, identifitseerimaks ennast. 

Sarnaselt 360 kraadi ruumi salvestamisele, ei soovita allkirja kontrolli kasutada.

Lõpetuseks on võimalik ka pakkuda eksamit hõlbustavaid vahendeid, nagu kalukaator, kui ka märkmete tegemise võimalus. Kõik tegevused nende vahenditega samuti salvestatakse.

Tingimused automatiseeritud monitooringutarkvara kasutamiseks:

  1. Tudengitelt on vaja küsida kirjalik taasesitamist võimaldav nõusolek.
  2. Kui tudeng keeldub, tuleb võimaldada eksami sooritamine muul viisil, nt auditoorselt eriolukorra tingimustes, vt SIIN.

Konsultatsiooniks palun võtta ühendust

Siim Vene siim.vene@taltech.ee

Silver Abozenko silver.abozenko@taltech.ee 

  • No labels