Tudengiportaali esileht
Kui märkad andmetes ebatäpsusi või vigu, siis anna meile nendest teada siin.
Märkus: "siin" link ei vii töötavale päringuvormile...
Tutvustus
Tudengiportaali eesmärk on pakkuda üliõpilastele nendega seotud personaalset infot ühte kohta koondatuna. Tudengiportaal pakub tuge ja toimib viidete kogumina erinevatele süsteemidele, et üliõpilastel oleks kerge vajalike teemadega kursis olla. Portaalil on oluline roll ka ülikooli erinevate teenuste tutvustamisel üliõpilastele (nõustamisteenused, seminarid, üritused, uudised, vajalikud kontaktid jpm). Portaali eesmärk on ülikoolis õppimist toetav info on leitav ühest allikast, kus on vajadusel selged ja konkreetsed viited teistele süsteemidele ja keskkondadele. Koondatud teave on personaalne ja jagatud teemade kaupa plokkidesse. Teemade kaupa info plokkidesse jagamisel on arvesse võetud tudengite ettepanekuid, et pakkuda just neile sobivat ja mugavat lahendust.
Praktiline info
Tudengiportaal asub aadressil student.taltech.ee. Portaali suunab ka aadress tudeng.taltech.ee.
Ligipääs Uni-ID abil:
üliõpilastele
külalisüliõpilastele (sh vahetustudengid)
eksternid
täiendusõppurid
Tudengiportaalis on üliõpilasega seotud personaalne teave jagatud plokkidesse:
Peamenüü ja otsing
Lingid ja viited õppetegevusega seotud infole ja teistele erinevatele ülikoolis pakutavatele teenustele ja infosüsteemidele. Otsingu abil on võimalik teostada otsingut ülikooli kontaktide seas.
Isikuandmed
Kuvatakse kasutaja nimi, üliõpilaskood ja/või täiendusõppuri kood. Nimele klikkides saab muuta tudegiportaali keelt (eesti keel, inglise keel).
Uue tudengi meelespea
Tudengi jaoks on loodud nimekiri erinevatest tegevustest, mida tuleks teha õppeaasta alguses. Erinevatel rollidel (Eesti tudeng, välistudeng (EU), välistudeng (non EU), vahetustudeng) on veidi erinevad meelespead, sõltuvalt tegevustest, mida vastavas rollis tudeng tegema peab.
Minu kalender
Kalendrit on võimalik vaadata nädala- ja kuuvaates. Nädalavaate puhul on esimene päev vaikimisi käesolev päev. Kuvatavad sündmused on on jagatud filtrite abil erinevatesse kategooriatesse:
Tunniplaan - Kui ÕIS-is on õppeained deklareeritud, siis kuvatakse kalendris deklaratsiooni alusel üliõpilase tunniplaan. Iga tunniplaanis oleva sündmuse juures kuvatakse õppeaine nimi, tunni liik (loeng, harjutustund, praktikum), aine kood, toimumisaeg. ruum, aadress ja asukohamärgis (klikkides avaneb kaart). Kui ÕIS-is pole õppeaineid deklareeritud, siis tunniplaani ei kuvata. Soovi korral saab tunniplaanis peita üksikuid sündmusi või sündmuste seeriat (näiteks teiste õppegruppide praktikumide või harjutustundide ajad). Peidetud sündmused saab taastada „Peidetud tunniplaan“filtri alt.
Eksamid - Kuvatakse deklareeritud õppeainete eksamite ajad. Andmed pärinevad ÕIS-ist ning kuvamise eelduseks on õppejõu poolt ÕISi sisestatud info eksami toimumise kohta. Üliõpilane peab olema ÕIS-is eksamile registreerunud.
Välisõpe - Kuvatakse välisõppesse kandideerimiseks avalduste esitamise perioodid.
Akadeemiline kalender - kuvatakse akadeemilises kalendris kehtestatud tähtajad ja perioodid, Andmed pärinevad ÕISist.
Üritused - kuvatakse üliõpilaseluga seotud sündmuste toimumise info.
Minu semestri ained
Plokis kuvatakse käesolevaks semestriks deklareeritud õppeained, õppejõud, viited ainekaartidele ja õppematerjalidele (kui ainel on olemas materjalid Moodles), õppeainete jooksvad hinded (5 viimast) ja lõpptulemus. Infot kuvatakse vaid siis, kui üliõpilasel on kehtiv deklaratsioon. Õppejõu nimele klikkides avaneb kontaktiotsing, kus on nähtav vastava õppejõu kontaktandmed.
Minu raamatukogu laenutused
Selles plokis kuvatakse isiku raamatukogu laenutusi (laenutatud raamat, autor, tagastamise tähtaeg).
Söögikohtade menüü
Kuvatakse ülikoolilinnakus ja selle läheduses olevate söögikohtade menüüd. Info uueneb vastavalt sellele, millal söögikohtade poolt menüüd üles laaditakse. Võimalik on märkida söögikohti lemmikuks, et näha edaspidi nende menüüsid esimesena.
Minu õppekava
Kuvatakse õppekava nimi ja versioon, millel üliõpilane õpib. Samuti näidatakse üliõpilase kaalutud keskhinnet ning sooritatud ainepunkte, mida arvestatakse semestrikoormusesse. Lisaks on olemad viited kaalutud keskhinde kalkulaatorile ning täiendavale infole välisveebis ja ÕISis.
Kirjad
Igale üliõpilasele luuakse automaatselt TalTechi meiliaadress kujul matriklinr@taltech.ee. Kirjade plokis kuvatakse sellele aadressile saabunud kirju (10 viimast), sh näidatakse kirja saatja aadressi, pealkirja ning kirja saabumise aega. Samuti kuvatakse üliõpilase meiliaadress ning lugemata kirjade arv. Plokile klikkides suunatakse kasutaja Microsoft Outlooki postkasti.
Uudised
Kuvatakse erinevaid tudengielu puudutavaid uudiseid. Uudisele klikkides suunatakse kasutaja veebis olevale uudise täispikkuses tekstile.
Kontakt
Vaikimisi kuvatakse igale üliõpilasele tema programmijuhi ja tema dekanaadi kontakt. Samuti on olemas Nõustamiskeskuse, Üliõpilasesinduse ja IT helpdeski kontaktid. Võimalik on otsingu abil veel leida lisaks kontakte ning salvestada need enda kontaktide loetellu.
Vestlus
Lehe allääres olevas vestluses on võimalik reaalajas suhelda Nõustamiskeskuse nõustajaga (E-R 10-17).