Sisu koostamisel tasub silmas pidada:
- Kõige tähtsam märksõna, millest tekst räägib, võiks esineda tekstis 3-4 korda, 500-800 sõna pikkuse teksti puhul. Teksti sisus tasub kasutada ka sünonüüme. Oluline on leida uusi märksõnu: mida spetsiifilisem on sisulõik, seda konkreetsema fraasi ümber see peaks koonduma. Nt majutusinfo kirjeldus ei peaks keskenduma sõnale „majutus“, vaid „taltech ühiselamud“ vms enim tudengite poolt otsitud fraasile. Metatasandi märksõna on kasutajakeskne: see peab võtma fookusesse kasutaja (tudengi, vilistlase, õppejõu, ettevõtte) huvi.
- Tekst ise peab olema liigendatud (lõikude haaval), mida kasutajasõbralikum on struktuur, seda kõrgemini Google seda hindab.
- Väga hea näitaja on lehel veedetud aeg: Google hindab seda nii, et mida kauem inimene viibib antud lehel, seda rohkem see info teda huvitab.
- Kuna Googlebot ei „näe“, on väga oluline, et pildi nimes (.jpg, .png jt failis) sisalduks märksõna, mille juurde pilt käib. Et kui nt tekst räägib iseautost, siis selle juures olev pilt oleks pealkirjaga iseauto.jpg, mitte lihtsalt automaatne pildipealkiri, mis ei sisalda nimetust. Vastasel juhul hindab Google selle pildi eksitavaks ja asjasse mittepuutuvaks.
- Uudiste puhul maksab ka unikaalsus: kas on võimalik sõnastada teksti nii, et see vastab inimeste huvile ja eristub oma täpsusega? Pikad pealkirjad on Google orgaanilise otsingu puhul eeliseks, sest nendele on vähem konkurentsi. Nt „majutus“ on näiteks kaotatud lahing, sest sea märksõna kasutab ka AirBnB, hotellid ja kõikvõimalikud teised majutusasutused. Google kuvab eespool kõige relevantsemat sisu, ehk siis suurte tegijatega ei tasu üritada laiade märksõnade puhul konkureerida - see on ette kaotatud lahing.
- Linkide lisamine. Igas tekstis, milles esinevad tekstilised ja vajalikku infoni juhendavad viited sise- või välislehekülgedele (asutustele, inimestele, projektidele), võiksid olla need viited lingiga varustatud. Liiga palju ei ole samuti hea praktika, aga paar-kolm linki on hea, eriti kui need viitavad lehtedele, mis võiksid oma maine/reputatsiooniga olla meile kasulikud (nt teised tugevad ülikoolid). See aitab tõsta sisu relevantsust Google silmis. Väga hea relevantsuse tõstja on ka inimeste viitamine – näiteks teadlaste puhul link nende infole teadlaste andmebaasis; vastutavate inimeste puhul viide kontaktilehele.
- Kui keegi kajastab kuskil meie tegemistega seonduvat infot, tasub paluda, et nende poolt koostatud ja veebi laetud tekst sisaldaks viidet meie koduehele.
- Kui võimalik, siis nt oluliste uudiste puhul tasub õhutada lugejaid sisu jagama (nt Facebookis) – mida rohkem kõlapinda ja loetavust sisulõik saab, seda rohkem hakkab Google seda esile tõstma.