Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.
Excerpt

15 years of Emerald Forest management simulation

Pühapäeva 19. mai õhtul lõppes innovatsiooni ja ettevõtluskeskuse Mektory ruumides 15 korda toimunud ärikorralduse instituudi praktilise õppe lipulaev juhtimissimulatsioon Emerald Forest.

Hollandis Breda Ülikooli turismivaldkonna õppejõudude poolt arendatud hotellisimulatsiooni teeb eriliseks väga praktiliste elementide kasutamine. Nelja päeva jooksul toimuval intensiivses mängus leiab muu hulgas aset turimismess, kus uute kontseptsioonidega hotellid oma strateegiat tutvustavad ning kliente meelitavad, luuakse kodulehti ning kasutatakse aktiivselt sihtrühmale sobilikke sotsiaalmeedia kanaleid. “Lisaks õppesimulatsioonidele iseloomulikule numbrilisele küljele arvestakse Emerald Forestis konkurentsisituatsiooni tekkimisel ka turunduskommunikatsiooni ning teiste tegevuste loomingulisust,” räägib turunduse õppejõud Eliis Salm, kes on ka üks õppevahendi 2010. aastal maaletoonutest.

Algusaastatel oli kasutusel simulatsiooni kämpingupargi versioon, kui üsna pea arendati Eesti partnerite soove arvesse võttes hotellituru mäng. “Emerald Forest on Tehnikaülikooli soovituste toel jõudsalt arenenud ka tehnilises mõttes - kogu mäng on tehtud paberivabaks ning veebipõhiseks,” selgitab René Arvola, turunduse valdkonna vanemlektor, kes on teine õppevahendi põhieestvedaja. 

Aastate jooksul on mängu kaasatud ka teisi ärikorralduse valdkonna õppejõudusid ning laiendatud mängu skoopi võimaldamaks harjutada juhtimisoskusi veelgi laiemalt. Näiteks simulatsioonile eelnenud teoreetilises osas räägiti ettevõtluse ja rahvusvahelise äri valdkonna lektor Marianne Kallaste ja juhtimise valdkonna vanemlektor Maris Zernandi toel meeskonnatööst, selle dünaamikast ja vajalikest rollidest, mille praktiseerimisega ka kohe alustati. Simulatsioonis tuli esitada ka veenev pitch investoritele ja seejärel asuda tõsistesse läbirääkimistesse oma äri arendamiseks. Iga päeva lõpuks said meeskonnad põhjaliku tagasiside, mida järgmise perioodi planeerimisel ja läbiviimisel arvestada.

Viimase uuendusena kaasati õpetamisse ka praktikud hotelliturult. Ammende Villa juht Sven-Erik Volberg leiab: “päris elu on muidugi keeruline simuleerida aga antud vorm annab väga head sisendit. Tihe programm ja ootamatute väljakutsetele reageerimine sunnib hästi aega planeerima, meeskonna tööd ja delegeerimist õppima. Natuke vabamad piirid aitavad kaasa “hullude mõtete” tulekule ja läbi arutelu nende realiseerimiseks saadakse tugev põhi tavamaailma “igavate mõtete” tegemiseks. Kui sa Kuul oled hotelli avanud, mis see firma pidu ära ei ole korraldada? Tudengite tase on küll erinev aga hästi tasakaalustatud meeskondades võib see isegi tugevuseks osutada, kus erinevad taustad ja teadmised üksteist toetavad. Taiplikumad õpilased küsivad ja uurivad ka ise ja rõõm on näha kuidas basseini ehituse ruutmeetri hinnast jõuti hotellitubade täituvuse kasvuni.”     

Intensiivõppe vormis simulatsiooni kasutamine on nii vaimselt kui füüsiliselt väljakutseid pakkuv lisaks õppuritele ka õppejõududele ning seetõttu võeti ühe innovaatilise uuendusena Eesti korraldajate eestvedamisel kasutusele varasemalt mängus osalenud üliõpilaste kaasamine  õppeassistentidena. “Tudengite õppejõudude ridadesse lisamine on mängu läbiviimist muutnud lihtsamaks ning lõbusamaks kõikidele osapooltele. Ühtlasi võimaldame sel viisil näha paremini õpetamise maailma telgitaguseid ning arenemist teiste juhendamise ja eksimuste märkamise abil,” ütleb Eliis Salm. 

Nii õppuri kui juhendajana simulatsioonis osalenud magistritaseme üliõpilased/vilistlased kommenterivad kogemust:

Kersti Riispapp: See on suurepärane meeskonnatöö harjutamise proovikivi, mis on vajalik nii tööl, õppeprotsessis kui ka elus. Asjaolu, et tiimid koosnevad rahvusvahelistest üliõpilastest, lisab veelgi vürtsi. Olen märganud, et mängides kipuvad tiimid üksteist kopeerima. Tekib võistlusmoment, tiimidel on keeruline jääda enda strateegiale ja plaanidele kindlaks ja eristuda. Äkki just see, mida konkurent teeb, on õige või õigem? Olen osalenud küll vaid ainult kahel aastal, 2023 ja 2024, aga juba võib märgata tohutut tehnilist arengut. Coach`ina õpid kõikidest mängudest tudengitelt nii mõndagi. Olles osalenud nii tudengina kui ka juhendajana, usun, et õpikogemus oleks veel tulemuslikum, kui teoreetilises osas keskendutaks rohkem praktilistele oskustele, nagu pitch`'i esitamine, läbirääkimiste olemus ja tehnika, väärtuspakkumise loomine, turismimessil osalemise ootuste mõistmine. Coach`idena võiks kaasata rohkem valdkonna eksperte, näiteks hotelli juhtimise turundusest.

image-20240527-104646.png

Kristel Kirs:  Emerald Forest Hotel simulatsioonist on õppida nii mängus osalejana kui ka coach’ina. Ise osaledes kogesin, et väga oluline on hea meeskond ning edu tagab ülesannete delegeerimine ja kogu protsessi nautimine. Loovus, mida hotellisimulatsioon nõuab, saabki hästi esile kerkida ainult positiivses õhkkonnas. Coach’i rollis on õnnestunud näha nö kaadri taha ja sealt olen saanud kaasa võtta veelgi paremad ajaplaneerimise oskused ning kogemuse töötada efektiivselt pingelises olukorras. Teistelt coach’idelt ja korraldustiimilt sain samuti vajalikke teadmisi, mida rakendada nii õpingutes kui ka väljaspool haridusteekonda. Kuna oman pikaajalist kogemust ka hotellivaldkonnas töötades, siis oli huvitav võrrelda, kas päriselu ja juhtimismäng lähevad kokku ning olin positiivselt üllatunud, kui palju tegelikult tudengid suudavad ennast reaalsesse olukorda panna ja vajalikke otsuseid vastu võtta. Mängus osalejate leidlikkust ja originaalsust oli inspireeriv jälgida.

image-20240527-104249.png

Kätlin Koemets: Simulatsioon paneb ka kõige rahulikumal inimesel südame kiiremini põksuma ning kõrge stressitaluvusega inimene peab mõtlema kui kõrge tema taluvus ikkagi on - seda kõige paremas võtmes. See mäng annab hea aimduse päris elulistest olukordadest ning situatsioonidest, kui “maja põleb pidevalt”, tähtaegadest tuleb kinni pidada ning meeskonnaliikmetest on järgi jäänud vaid kaks, kellele saad lootma jääda. Täna, coachina, taban end mõttelt, et tegelikult oli päris tore ja toon paralleele igapäevaeluga. Mõned aastad tagasi, õpilasena, see nii lust ja lillepidu ei tundunudki. Kindlasti soovitan võtta õppeainet, et saada ettekujutus päris elust, kus palju tuleb õppida töö käigus ning haarata lennult. Lõpuks ei ole tähtis võit, vaid kogemus ja teadmine, et ka kõige keerulisemas situatsioonis on võimalik hakkama saada. 

image-20240527-104735.png

Helen Silts:  Olen osalenud üks kord mängijana ja kaks korda coachina ja kui nende kordade peale tagasi mõelda, siis on väga raske edetabelit koostada, et milline neist kõige rohkem õpetas või kummast kogemusest rohkem kasulikku enda jaoks kaasa olen saanud. Osalejana tuli osata kõike, korraga ja kohe. Üheks suurimaks väljakutseks oli suures infotulvas orienteerumine fookuse hoidmine ja, et eristada olulist ebaolulisest meeletul kiirusel. Samuti see, et päriselt ka tuleb ülesandeid jaotada ning selleks on oma meeskonna tugevuste hindamine võtmetähtsusega. Coachina olen mitu korda tabanud ennast mõttelt, et millised on küll need noored, kellest räägitakse “lumehelbekeste” kontekstis ning kus nad ennast peidavad, sest  eranditult kõik osalejad simulatsioonil on olnud väga hakkajad, julged, terased, pühendunud ja asju tehakse silmade särades ning arvestades nii ennast ümbritsevate inimeste kui ka keskkonnaga. See julge pealehakkamine ja “teeme ära” suhtumine, mis mängus tiimide hulgas valitseb, on ääretult inspireeriv.

image-20240527-105204.png

Emerald Forest, the flagship management simulation of the Department of Business Administration's 15th edition of its flagship practical learning event, ended on Sunday 19 May evening at the Mektory Centre for Innovation and Entrepreneurship.

The hotel simulation, developed by tourism lecturers at the University of Breda in the Netherlands, is characterised by its use of highly practical elements. The four-day intensive game includes a tourism fair where hotels with new concepts present their strategy and attract customers, create websites and make active use of social media channels tailored to the target audience. "In addition to the numerical side of the learning simulations, Emerald Forest also takes into account the creativity of marketing communication and other activities when it comes to creating a competitive situation," says marketing lecturer Eliis Salm, one of the facilitators of the learning tool in 2010.

In the early years, a camping park version of the simulation was in use, when a hotel market game was soon developed, taking into account the wishes of Estonian partners. "Emerald Forest has evolved a lot from a technical point of view, too, with the help of the recommendations of the University of Technology - the whole game has been made paperless and web-based," explains René Arvola, senior lecturer in marketing and another main promoter of the learning tool.

Over the years, the game has been expanded to include other business management lecturers and the game's scope has been extended to allow for even broader practice of management skills. For example, in the theoretical part preceding the simulation, Marianne Kallaste, Lecturer in Entrepreneurship and International Business, and Maris Zernand, Senior Lecturer in Management, talked about teamwork, its dynamics and the necessary roles, which was immediately put into practice. In the simulation, they also had to present a convincing pitch to investors and then enter into serious negotiations to develop their business. At the end of each day, the teams received in-depth feedback to consider when planning and conducting the next period.

As a recent innovation, practitioners from the hotel industry were also involved in teaching. Sven-Erik Volberg, manager of Ammende Villa, finds: "It is of course difficult to simulate real life, but this form gives very good input. A tight programme and the ability to react to unexpected challenges makes it a good way to plan time, learn teamwork and delegation. A bit looser boundaries help to generate 'crazy ideas' and through discussion to realise them, a strong basis for 'boring ideas' in the real world is obtained. If you're opening a hotel on the moon, how difficult could it be to organise a company party? The level of students may vary but in well balanced teams this can even be a strength, where different backgrounds and expertise support each other. The more flexible students ask questions and do their own research, and it's a pleasure to see how the price per square metre of pool construction can lead to an increase in occupancy of hotel rooms."

The use of simulation in the form of an intense learning experience is mentally and physically challenging not only for the students, but also for the lecturers, which is why one of the innovations introduced by the Estonian organisers was the involvement of students who have previously participated in the game as teaching assistants. "The addition of students to the teaching staff has made the game easier and more fun for all involved. It also allows us to see more clearly the complexities of the world of teaching and to develop by mentoring others and noticing their mistakes," says Eliis Salm.

Master's students/alumni who participated in the simulation, both as trainers and tutors, comment on the experience:

Kersti Riispapp: This is a great test of teamwork, which is necessary at work, in the learning process and in life. The fact that the teams are made up of international students adds an extra touch. I've noticed that teams tend to copy each other when playing. There is an element of competition, and it is difficult for teams to stick to their own strategy and plans, and stand out. Maybe what the competitor is doing is the better or right thing to do? I've only been involved in two years, 2023 and 2024, but I can already see huge technical progress. As a coach, you will learn a lot from the students at all the games. Having participated both as a student and as a coach, I believe that the learning experience would be even more effective if the theoretical part focused more on practical skills such as pitch presentation, the nature and technique of negotiation, creating a value proposition, understanding the expectations of participating in a tourism fair. More experts in the field could be involved as coaches, for example from hotel management marketing.

image-20240527-104646.png

Kristel Kirs: There are lessons to be learned from the Emerald Forest Hotel simulation, both as a player and as a coach. By participating myself, I experienced that a good team is very important and that delegating tasks and enjoying the whole process ensures success. The creativity that the hotel simulation requires can only come out well in a positive atmosphere. In the role of a coach, I have managed to see behind the scenes and from there I have been able to take away even better time planning skills and the experience of working effectively under pressure. From the other coaches and the organisation team, I also gained the necessary knowledge to apply to my studies and beyond. As I also have a long experience working in the hospitality industry, it was interesting to compare whether real life and the management game go together and I was positively surprised how much students are actually able to put themselves in a real situation and take the necessary decisions. It was inspiring to observe the ingenuity and originality of the participants.

image-20240527-104249.png

Kätlin Koemets: simulation makes even the calmest person's heart beat faster, and a person with a high stress tolerance needs to think about how high their tolerance is - in the best possible way. This game gives a good idea of real life situations, when the "house is constantly on fire", deadlines have to be met and there are only two team members left to rely on. Today, as a coach, I find myself thinking that it was actually quite nice and drawing parallels with everyday life. A few years ago, as a student, it didn't seem like such fun and games. I would definitely recommend taking a course to get a taste of real life, where a lot has to be learned on the job and grasped on the go. In the end, it's not about winning, it's about experience and knowing that you can handle the most difficult situation.

image-20240527-104735.png

Helen Silts: I've participated once as a player and twice as a coach, and when I think back on those times, it's very difficult to rank which one taught me the most or which one was the most useful to me. As a participant, I had to know everything, all at once and immediately. One of the biggest challenges was navigating the huge flood of information, maintaining focus and distinguishing the important from the irrelevant at breakneck speed. It was also about actually dividing up tasks, and assessing your team's strengths is key to this. As a coach, I have often found myself wondering who these young people are who are being talked about in the context of 'snowflake' and where they are hiding, because without exception, all the participants in the simulation have been very hard-working, courageous, sharp, committed, and do things with a twinkle in their eye, taking into account both the people around them and the environment. This bold spirit and "let's do it" attitude among the teams in the game is extremely inspiring.

image-20240527-105204.png