Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

PC2 ja PC3 allika selgitus järgneb Ekraanid jaotuses.  


Enne ruumist lahkumist vajuta kindlasti "Lõpeta" nuppu! 


Ekraanid:

Ruumis on kasutusel kolm ekraani:

...

Kodu ikoon viib tagasi juhtpaneelilt valitud sisendi vaatesse. Siinkohal peab teadvustama, et kui valida puuteekraani enda tahvli (whiteborad) rakendus, siis jääb näiteks puuteekraanile eelnevalt valitud PC2 pilt peidetuks ekraani enda valgetahvli rakenduse "alla". Selle saab uuesti ette, kui valida ekraani küljemenüüst "kodu" ikoon. 


Puuteekraan ja sülearvuti:

Puuteekraani puutesignaal on seotud ruumi kaamera ja helisüsteemi signaaliga ning muutub vastavalt puuteekraanile valitud sisendi järgi. Ehk siis kui puuteekraanil on PC2 või PC3 pilt, saadetakse kaamera ja heli ruumi arvutisse (PC'sse). Kui puuteekraani sisendiks on valitud "HDMI", siis ühendatakse ruumi kaamera ja helisüsteem kaasa toodud sülearvutiga. Selleks peab olema arvutiga ühendatud lisaks HDMI kaablile ka laual olev USB kaabel. See annab võimaluse kasutada ruumi kaamerat, helisüsteemi ja puuteekraani enda sülearvuti küljes. Kehtivad samad põhimõtted nagu ruumi arvuti puhul: saab teha videokonverentsi ja kasutada puuteekraani enda arvuti dubleeritud või laiendatud ekraanina ning seda puutesignaaliga juhtida. 

Võimalikud on ka erinevad sümbioosid, kus näiteks ruumi arvutist on algataud videokonverents, puuteekraanil on ruumi arvutis avatud tahvli rakendus ning sülearvutis PowerPoint vms esitlus


Lühidalt:

Ruumi süsteem on üsna paindlik ja võimekas, mis esmapilgul võib tunduda keeruline. Kui meeles pidada järgmisi põhilisi aspekte, pakub see aga võimaluse senisest paindlikumalt ja kõrgemal tasemel hübriidõppe läbi viimist:


  • ruumi arvutil on kolm ekraani (Extend)
  • puuteekraan asendab tavapärast valgetahvlit ja võimaldab lihtsasti kirjutatud sisu distantsile saata (Arvuti sisend)
  • ruumi kaamerat, helisüsteemi ja puuteekraani saab kasutada ka oma sülearvuti küljes (ühenda HDMI + USB ja vali puuteekraani sisendiks HDMI)
  • puuteekraanil kirjutamiseks kasuta "MS Whiteboard" vms rakendust (alternatiivina ekraani enda tahvlirakendust).



Lisa:

MS Whiteboard on kõigile UNI-ID omanikele tasuta kasutatav valgetahvli rakendus, mis võimaldab õppejõul puuteekraani abil (või ka oma puutetundliku seadmega nt tahvelarvuti või puuteekraaniga sülearvuti) digitaalselt kirjutada. Kuna rakendus on seotud Office 365 kasutajaga (UNI-ID), on seda lihtne auditooriumite arvutites pilvepõhiselt kasutada. Saab avada varem loodud tahvleid ja jätkata pooleli jäänud kohast, jagada tahvlit üliõpilastega jms. Rakendus võimaldab ka samaaegselt ühel kasutajal mitmes seadmes tahvlit avada ja muudatused ilmuvad peaaegu reaalajas ning kuna see on pilvepõhine, siis puudub vajadus siduda seadmeid samasse WIFI võrku või luua Bluetooth ühendust vms. (Näiteks: ruumi arvutis on avatud MS Whiteboard ning see on kuvatud projektori ekraanil; õppejõul on kasutada tahvelarvuti, kus on ka avatud sama "tahvel" ja ta saab soovi korral ruumis ringi liikudes sinna kirjutada. Toimib ka variant kus õpejõud ei ole ise ruumis ja kirjutab distantsilt "tahvlile" mis on kuvatud ruumi ekraanil või ka distantsil. Variante on palju.)

Rakendus võimaldab ka avada PowerPoint slaide, PDF dokumente, pilte jms ning nende peale/kõrvale vaba käega kirjutada/joonistada