Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

SOC-413 esitlustehnika kasutamine

Süsteemi käivitamine


Käesoleva ruumi esitlustehnika käivitamine ja juhtimine käib puutetundliku juhtpaneeli abil, mis asub töökoha kõnepuldis:

Süsteemi käivitamiseks vajuta nuppu „Alusta"

Sisu kuvamine projektori ekraanil

Vaikimisi käivitatakse süsteem olekus, kus projektor kuvab ekraanile ruumi arvuti (PC) pilti. Projektori ekraanile kaasa toodud seadmest sisu kuvamiseks ühenda oma seade kõnepuldi HDMI juhtmega ning vali paneelilt projektori sisendiks „HDMI":

Sarnaselt „PC" ja „HDMI" sisendi valimisele on võimalik projektori ekraanil kuvada ka ruumi kaamerate pilte nende eelsalvestatud positsiooni kontrollimiseks.

Heli seadistamine

Ruumi heliseadmete reguleerimine käib puutetundliku paneeli paremas ääres asetsevate nuppude abil:

Ruumi kõlaritest kostuva heli reguleerimiseks kasuta üles (helitugevuse lisamine) ja alla nooli (helitugevuse vähendamine). Koheseks vaigistamiseks vajuta „MUTE".
Ruumis kasutusel olevate mikrofonide aktiveerimiseks või vaigistamiseks vajuta soovitud mikrofoni nimetuse all olevat nuppu. Näiteks lipsumikrofoni aktiveerimiseks vajuta nupp „ON" asendisse.
Ruum on varustatud laemikrofoniga, mis on vastavalt valitud režiimile võimeline püüdma kogu ruumi piires esitatavat heli:
Laemikrofon
Laemikrofoni servas asuv indikaatortuli tähistab mikrofoni olekut: roheline – mikrofon on aktiivne; punane – mikrofon on vaigistatud.
Laemikrofon on piisav ruumis tehtava ettekande, loengu, salvestuse ja ka kogu ruumi piires esitatavate küsimuste ning kommentaaride püüdmiseks. Laemikrofoni kasutades ei ole vaja eraldi lipsu- või käsimikrofoni kasutada.
Laemikrofonil on kolm eelsalvestatud katvusala seadet. Nende valimiseks vajuta puutetundlikul juhtpaneelil nuppu „Seaded":

Avanenud vaates on võimalik valida kolme katvusala vahel: „Kogu ruum" – mikrofon püüab heli kogu ruumi piires; „Ekraanide ala + kõnepult" – mikrofon püüab heli ruumi eesmises osas - ekraanide ees ja kõnepuldis; „Kõnepult" – mikrofon on suunatud kitsalt ainult kõnepuldi piirkonda:

Ruumi mikrofonide poolt püütav heli edastatakse ruumi arvutisse (kuvatud arvutis nimega „Blackmagic Web Presenter") ning Echo360 salvestusseadmesse. Ruumi kõlaritesse mikrofonide heli ei võimendata, heli on suunatud ainult eelpool mainitud seadmetesse.

Videosalvestus

Ruum on varustatud kaameratega videoülekande, loengusalvestuse või videokonverentsi pidamiseks. Üks kaamera asub laes akende juures ning on mõeldud filmima kõnepuldis ja ekraanide ees toimuvat, teine kaamera asub laes ruumi keskel ning annab võimaluse filmida rühmatöö laudadel toimuvat.
Kaamerate pilt edastatakse ruumi arvutisse (kuvatud arvutis nimega „Blackmagic Web Presenter") ning Echo360 salvestusseadmesse. Echo360 seadme kasutamise juhised leiad siit: https://confluence.ttu.ee/pages/viewpage.action?pageId=27363157&preview=/27363157/27368505/A4_EchoPod%20ja%20videokonverents%202020.pdf
Anchor_GoBack_GoBack


Ruumi arvutis on võimalik kaamerate pilti kasutada erinevates rakendustes: Teams, BigBlueButton, Zoom, Skype jms. Kontrolli vastava rakenduse seadetest, kas kaamera ja heliseadmena on valitud „Blackmagic Web Presenter".
Arvutis ja salvestusseadmes saab korraga kuvada ühe kaamera pilti. Aktiivse kaamera valimine toimub soovitud kaamera nimetusega nupule vajutamisel:

Õppejõuvaade – kuvab salvestuses ja arvutis kõnepuldi ja/või ekraanide ala.
Töökohavaade – kuvab salvestuses ja arvutis rühmatöö laudad vaated.
Mõlemal kaameral on eelsalvestatud positsioonid. Nende valimiseks hoia soovitud kaamera nuppu all 2 sekundit. Kuvatakse valitud kaamera eelsalvestatud positsioonid. Kaamerate eelsalvestatud positsioonide muutmine avaneb ka nupu „Seaded" vaatest:

Seadete vaatest on võimalik kaameraid ka käsitsi juhtida sobiva kaadri leidmiseks kasutades „Pööra/Keera" ja „Zoom" valikuid.

Puutetundlik ekraan ja töökoha ekraanid

...