Blog from November, 2023

Erasmus+ Knowman projekti “Vocational Education and Training Knowledge Management Training for KIBS SMEs” raames on valminud e-õppe Moodle'i platvorm (“Knowledge Pills”), et aidata teadmusmahukate äriteenustega väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel (VKEdel) hallata teadmisi ja olla edukas teadmusjuhtimise algatustes.

“Knowledge Pills” sisaldab:

  • ülevaatlikke videomooduleid

  • allalaaditavais PDF-faile

  • VKEde juhtidele, omanikele ja töötajatele kohandatud hindamise küsimustikke, mis põhinevad üleeuroopalisel praktika ja vajaduste uuringul

Saad teada, kuidas:

  • parandada teadmusjuhtimise käsitlust

  • lahendada levinud probleeme, millega teadmusjuhtimise protsesside rakendamisel kokku puututakse

  • tuvastada võimalikke teadmuste riske ja omandada tõhusad strateegiad nende maandamiseks

Registreerimine “Knowledge Pills” kursusele on TASUTA ja paindlik.

Ingliskeelsele kursuselele saad registreerida siin:
https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=31152

Rohkem infot projekti kohta: https://taltech.ee/arikorralduse-instituut/projektid#p55821

With the Erasmus+ Knowman project "Vocational Education and Training Knowledge Management Training for KIBS SMEs", an e-learning Moodle platform (“Knowledge Pills”) has been developed to help SMEs with knowledge-intensive business services manage knowledge and succeed in knowledge management initiatives.

“Knowledge Pills” offers:

  • concise video modules

  • downloadable PDF slides

  • quizzes for assessment, tailored to SMEs' managers, owners, and employees, based on an European-wide investigation of practices and needs.

You’ll learn how to:

  • improve your approach to knowledge management

  • tackle the common challenges faced during the implementation of knowledge management processes

  • identify potential knowledge risks and acquire effective strategies to mitigate them

Registration for the “Knowledge Pills” course is entirely FREE and flexible.

You can access the course through the following link:
https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=31152

More info on the project: https://taltech.ee/arikorralduse-instituut/projektid#p55821

Doktorant Eliis Salm jagas Saku Läte podcastis mõtteid kestliku tarbimise teemadel. Kuidas saaks igaüks meist teha ning pakkuda paremaid valikuid ja mis need paremad valikud üldse on? Kas planeedi tervise heaks tehtav on ohverdus või teeb see meile endilegi head? Mis on mõjusad tegevused ja kuhu oma energia suunama peaksime?

Vaata siit: https://www.youtube.com/watch?v=yqmvjIpgQuQ&t=105s

Ettevõtluspädevuse arendamisest räägib TalTechi lektor ja programmijuht Katrin Arvola.

Miks Katrin lektorina armus ettevõtluspädevuse mudelisse?

Kuidas ja mis järjekorras Katrin ettevõtluspädevuste alapädevusi õppes arendab ja millega seostab?

Kuidas planeerida ja eesmärgistada ettevõtluspädevuste õpetamist, kui gümnaasiumist tulnud õpilaste tase on ebaühtlane olenevalt sellest, kas koolis on olnud ettevõtlusõpe või ettevõtluspädevusi toetatud.

Kuidas erinevate ainete õpetajaid kokku tuua ettevõtluspädevust arendama?

Kuidas õnnestus 3.klassi lastega ettevõtluspädevuste arendamine?

Edu ja Tegu podcasti juhib Erika Veide (Haridus- ja Noorteamet), podcastid on valminud Euroopa Sotsiaalfondi rahastusel.

Vaata siit: https://www.youtube.com/watch?v=lwyfFY534pI&list=PLu6QyDgH-tEZS5nlrKzDZuasVwGgKRmJF&index=43

Eelmisel nädalal ilmus eesti keeles paljude noorte ettevõtjate iidoli Verne Harnishi raamat "Scaling Up" ("Ettevõtte kasvatamine"). Raamat selgitab, miks mõnedel ettevõtetel õnnestub edukalt kasvada ja mis põhjustel see ülejäänutel ei õnnestu. Vanemlektor Paavo Siimann konsulteeris eestikeelse versiooni väljaandmist sihiga, et finantsterminid oleksid raamatus korrektselt ja arusaadavalt tõlgitud. "Mul on hea meel, et see paljusid ettevõtjaid inspireerinud ning vajalikke tööriistu jagav raamat on nüüd eesti keeles olemas. Loodan, et sellest raamatust leiavad palju tarkuseteri ka meie tudengid," sõnas Paavo.

Last week, the book "Scaling Up" by Verne Harnish, the idol of many young entrepreneurs, was published in Estonian. The book explains why some businesses succeed in growing and why others fail. Senior lecturer Paavo Siimann consulted on the publication of the Estonian version with the aim of ensuring that the financial terms in the book were translated correctly and clearly. "I am delighted that this book, which has inspired many entrepreneurs and provided them with the tools they need, is now available in Estonian. I hope that our students will also find a lot of wisdom in this book," said Paavo.

Reedel, 24.11 esitles jätkusuutliku väärtusahela uurimisgrupp Eesti ja Norra koostöös taastuvenergia ja rohelise ülemineku valdkonna uuringu raportit. Peaminister Kaja Kallas rõhutas valminud raportit oma kõnes.

On Friday, 24.11, the sustainable value chain research group presented the visionary report on Estonian-Norwegian cooperation in renewable energy and green transition at Radisson. Prime minister Kaja Kallas highlighted the report in her speech.

Paavo Siimannil oli ettevõtlusmentorina suur au anda oma panus Verne Harnishi suurteose "Scaling Up" eestikeelsesse väljaandesse. See raamat on 260 lehekülje jagu tarkust, mis hõlmab kõike – alates strateegiast kuni elluviimiseni, meeskonna ülesehitamisest raha teenimiseni. 

As a business mentor, Paavo Siimann had the great honor of contributing to the Estonian edition of Verne Harnish's masterpiece "Scaling Up". This book is a goldmine of 260 pages of wisdom, covering everything – from strategy to execution, from team building to making money.

Ärikorralduse instituudi direktor Merli Reidolf ja keemia ja biotehnoloogia instituudi direktor Pirjo Spuul olid novembris kahel päeval üksteise töövarjud ja arutasid ühiseid rõõme ja väljakutseid. Kuigi töökeskkondades on erialaspetsiifilisust, on siiski väga palju sarnast. Julgustame teisigi ärikorralduse instituuti külla tulema ja külla kutsuma ning looma üle ülikooli rohkem formaate, kus juhtidel oleks võimalik koos arutleda.

Merli Reidolf, Head of the Department of Business Administration, and Pirjo Spuul, Head of the Department of Chemistry and Biotechnology, were job shadowing each other on two days in November and discussed common joys and challenges. While there is a degree of specificity in the working environments, there are many similarities. We encourage others to come and visit the Department of Business Administration and create more formats across the university where managers can discuss together.

Tallinna Tehnikaülikooli võistkond osales esimest korda üleeuroopalisel tudengite eetikadebativõistlusel European Ethics Bowl, mis toimus 17.-19. novembril Sloveenias Ljubljana ülikoolis. Võistluse teema oli sel aastal eetika spordis. Eestit ja TalTechi esindas võistkond, kuhu kuulusid majandusteaduskonna magistrant Sander Sagar, IT-teaduskonna üliõpilane Indrek Paljak ja loodusteaduskonna doktorant Kadi Jakobson. Eesti esindajad valiti välja 14. aprillil toimunud ülikoolisisesel võistlusel. Finaaletapis Ljubljana ülikoolis osalesid Sander Sagar ja Indrek Paljak ning neid saatsid ärikorralduse instituudist Aive Pevkur, Katrin Arvola ja Tairi Tuulik. Aive Pevkur hindas Sloveenias võistkondi ja oli kohtunikuks, Katrin Arvola modereeris debatte ja Tairi Tuuliku ülesandeks oli võistluste jälgimine ja kajastamine. 

Tudengivõistkonnad tulid kokku kümnest erinevast riigist, kes kõik olid võitnud oma riigi eelvooru. Finaalvoorudes debateeriti spordi ja majandusega seotud eetiliselt laetud teemadel – kui suur peaks olema jalgpalluri tasu, kas peaks eetilistel põhjustel, näiteks dopingu tarvitamise tõttu keelama võistlustel osalemise. Poolfinaalis debateeriti selle üle, kas sponsorettevõtte tegevusala peaks mõjutama sponsorlepingut.  

Debatid olid kõrgetasemelised, argumendid ja seisukohad hästi läbi mõeldud. Eesti võistkond sai südika esinemise eest teiste riikide esindajatelt palju kiita. Eesti jäi kokkuvõttes viiendaks, jäädes finaalvoorudest välja vaid ühe punktiga. Poolfinaali pääsesid Prantsusmaa, Portugal, Bulgaaria ja Serbia. Finaalväitluse teemaks oli kihlveod spordis. Finaali pääsesid Portugal ja Bulgaaria, millest väljus võitjana Bulgaaria.  

Katrin Arvola sõnul oli debattide modereerimiste käigus huvitav jälgida, kuidas erinevad meeskonnad võistlussituatsioonis käituvad. Silma torkas suur lugupidamine vastasmeeskonna ja kohtunike vastu ning oskuslik üksteise toetamine ja vastuse formuleerimine ajalise surve situatsioonis. 

Aive Pevkur osutas keerukusele teha võistkondade vahel vahet, kuna sageli olid ühel võistkonnal ühed tugevused, teisel teised. Kui mõni võistkond oli omavahelised rollid hästi ära jaganud, siis teises võistkonnas võttis üks inimene debati vedamise enda peale. Kui üks võistkond küsis teravapilgulisi ja häid küsimusi, siis teine leidis vastasvõistkonna nõrgad argumendid. 

Kuigi võistlus oli pingeline ja tudengid võidu eest väljas, oli õhkkond väga sõbralik ja üksteisele elati igati kaasa. Sander võttis võistlustel osalemise kokku nii: "Osalemine Euroopa Eetikadebativõistlusel tõi kaasa rikkaliku intellektuaalse kogemuse, kus mõlemad osapooled püüavad leida ühiseid lahendusi eetilistele väljakutsetele. Meeldejäävaim kogemus oli voorudevaheline konstruktiivne arutelu ning võimalus luua tugevaid sõprussuhteid erinevate Euroopa riikide esindajatega."  

Sander ja Indrek soovitavad kindlasti kõigil eetika- ja debateerimishuvilistel järgmisel aastal võistlusest osa võtta ning oma argumenteerimisoskuseid üleeuroopaliselt proovile panna. Kohapeal saab uusi kontakte, kultuurielamusi, huvitava kogemuse ja ühe asjaliku lisa CV-sse. 

European Ethics Bowli uus hooaeg käivitub juba uue aasta alguses ning Eestit esindav võistkond valitakse välja kevadel.

Jälgi https://europeanethicsbowl.eu 

Tallinn University of Technology's team participated for the first time in the European Ethics Bowl, which took place on 17-19 November in Ljubljana, Slovenia. The theme of this year's competition was Ethics in Sport. Estonia and TalTech were represented by a team consisting of Sander Sagar, a master's student from the School of Business and Governance, Indrek Paljak, an IT student, and Kadi Jakobson, a PhD student from the School of Natural Sciences. The Estonian representatives were selected in an internal competition held on 14 April. Sander Sagar and Indrek Paljak took part in the final stage at the University of Ljubljana, accompanied by Aive Pevkur, Katrin Arvola and Tairi Tuulik from the Department of Business Administration. In Slovenia, Aive Pevkur evaluated the teams and acted as a judge, Katrin Arvola moderated the debates and Tairi Tuulik was responsible for monitoring and reporting on the competition.

The student teams came from ten different countries, all of which had won their national preliminary round. In the final rounds, debates were held on ethical issues related to sport and economics – how much a footballer should be paid, whether participation in competitions should be banned for ethical reasons such as doping. In the semi-finals, there was a debate on whether the sponsoring company's field of activity should influence the sponsorship agreement.

The debates were of a high standard, the arguments and positions well thought out. The Estonian team received a lot of praise from the representatives of the other countries for their spirited performance. Estonia came fifth overall, missing out on the finals by just one point. France, Portugal, Bulgaria and Serbia reached the semi-finals. The theme of the final was betting in sport. Portugal and Bulgaria made it to the final, with Bulgaria coming out on top.

According to Katrin Arvola, it was interesting to observe how the different teams behaved in a competitive situation while moderating the debates. What was striking was the great respect for the opposing team and the referees, and the skilful way they supported each other and formulated a response in a time-pressured situation.

Aive Pevkur pointed to the difficulty of differentiating between teams, as often the teams had different strenghts. While some teams had a good division of roles, in other teams one person took the lead in the debate. If one team asked sharp and good questions, the other team found the weak arguments of the opposing team.

Even though the competition was intense and the students were in it to win, the atmosphere was very friendly and people cheered each other on. Sander summed up the competition this way: "Participating in the European Ethics Bowl competition provided a rich intellectual experience, with both parties trying to find common solutions to ethical challenges. The most memorable experience was the constructive debate between the rounds and the opportunity to build strong friendships with representatives from different European countries."

Sander and Indrek would definitely recommend all ethics and debating enthusiasts to take part in next year's competition and put their argumentation skills to the test on a Europe-wide scale. On the spot, you will make new contacts, have a cultural experience, gain an interesting experience and add something useful to your CV.

The new season of the European Ethics Bowl will kick off at the beginning of the new year and the team representing Estonia will be selected in spring.

For more, follow https://europeanethicsbowl.eu 

Rektori karika raames kogunes teisipäeval 14. novembril, TalTechi aulasse 394 mälumängurit (86 võistkonda), mis on ühtlasi ka Eesti läbi aegade mälumängude rahvarekord. Swedbanki poolt toetatud Rektori karika etapil saavutas suurima skoori võistkond "Sandra Sõbrad" (Siim Sõber ja Robert Kirillov + 3), kuid nemad võistlesid väljaspool arvestust. Ametliku võidu võtsid lõpuks majandusteaduskonna tudengineiud "need segased" (Maria-Elise Taggu, Karin Rosenberg, Carmen Sinisoo, Emilia Jablokova). 

Teisele kohale platseerus võistkond "rohepöörajad", kuhu olid end sisse seadnud tuntud majandusteaduskonna töötajad Eliis Salm (ärikorralduse instituudi nooremteadur), René Arvola (ärikorralduse instituudi lektor), Mari Avarmaa (majandusteaduskonna dekaan) ning Tairi Rõõm (majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi professor). Lisaks olid rohepöörajad endale võistkonda napsanud ka mitmekordse Eesti mälumängu meistri, Igor Habali. 

Kolmandale kohale jäi lõpuks loodusteaduskonna tudengitest koosnev võistkond "Korjuse Elustaja #2" (Karl Kallaste, Ander Mägi, Daniel Nurme, Aileen Umal, Kristjan Pals).

Õhtut läbi viinud tuntud mälumängumeistri, Jaan Alliku, sõnul oli Tehnikaülikooli aulas toimunud mälumänguõhtu 100% kindlalt Eesti aegade suurima rahvaarvuga. "Kui keegi julgeb väita vastupidist, siis kutsun neid inimesi üles oma väidet ka tõestama", tegi härra Allik üleskutse ka oma sotsiaalmeediakontol. Tõepoolest - 394 osalejat on reaalselt kõik kirjas ning lisatõenditeks on lugematu arv pildi- ning videomaterjale. 

Mälumänguõhtu parimad võistkonnad viisid endaga kaasa hunnikus erinevaid toredaid auhindu. Tagantpoolt esimesele võistkonnale pani auhinnad välja Swedbank. Lisaks loositi kõikide osalejate vahel välja ka kaks paari JBL juhtmeta kõrvaklappe. 

Vaata tervet võistlustabelit siit: www.bit.ly/mälukas2023

In the framework of the Rector's Cup, 394 memory players (86 teams) gathered on Tuesday, 14 November, in the TalTech Hall, which is also the record for memory games in Estonia. In the Rector's Cup, supported by Swedbank, the highest score was achieved by the team "Sandra's Friends" (Siim Sõber and Robert Kirillov + 3), but they competed outside the competition. In the end, the official victory went to the students of the Faculty of Economics and Business Administration, "need segased" (Maria-Elise Taggu, Karin Rosenberg, Carmen Sinisoo, Emilia Jablokova).

In second place was the team of "rohepöörajad" made up of renowned members of the Faculty of Economics Eliis Salm (Junior Research Fellow at the Institute of Business Administration), René Arvola (Lecturer at the Institute of Business Administration), Mari Avarmaa (Dean of the Faculty of Economics) and Tairi Rõõm (Professor at the Institute of Economic Analysis and Finance). In addition, the Green Turners had also recruited Igor Habal, a multiple Estonian memory game champion, to their team.

In the end, the team "Korjuse Elustaja #2" (Karl Kallaste, Ander Mägi, Daniel Nurme, Aileen Umal, Kristjan Pals), consisting of students from the Faculty of Natural Sciences, came third.

According to Jaan Alliku, the renowned memory game master who hosted the evening, the memory game night in the Technical University's lobby was 100% sure to be the most popular ever in Estonia. "If anyone dares to claim otherwise, I call on them to prove their claim," Mr Allik also called on his social media account. Indeed, the 394 participants are all on the record, with countless photos and videos to prove it.

The best teams of the memory game night took home a bunch of prizes. Swedbank provided the prizes for the first team from the back. In addition, two pairs of JBL wireless headphones were raffled among all participants.

See the full competition table here: www.bit.ly/mälukas2023

14. novembril 2023 külastasid ärinduse õppekava turunduskommunikatsiooni kursuse õppurid Riigikogu. Üliõpilased kutsus külla Riigikogu liige Raimond Kaljulaid, et rääkida poliitilisest kommunikatsioonist, avaliku elu tegelase meediasuhtlusest ja muidugi tutvustada Toompea võimukoridore. 

Raimond Kaljulaid kutsus saabunud üliõpilased seminarisaali ja võttis lisaks lubatud teemadele põhjalikult rääkida ka kriisikommunikatsioonist, mis on turunduskommunikatsiooni aine seisukohast oluline teema. Pärast loengut ja sellele järgnevat mõttevahetust külastati Valget Saali ning vaadati rõdult Riigikogu istungitesaalis toimunud seaduseelnõu hääletamist. Keegi ei pidanud pettuma, sest oldi tunnistajaks ka akna alt esitatud protseduurilisele küsimusele. 

Üliõpilased ütlesid, et said lisaks huvitavate paikade nägemisele ka palju kasulikku teada. Üliõpilane Merilyn Pähkel tõstis esile kriisijuhtimise loengut: „Tarkuseterasid kaasavõtmiseks oli palju, ent meeldejäävaim oli see, et alati tuleb omada plaani kriisi tekkeks. Kui kriis juba käes, on hilja hakata tegutsema.“

Merilyn tõi veel välja ka kommunikatsiooni selguse olulisuse: “ Organisatsiooni sees peab olema selge arusaam – ainult sel juhul antakse meediale üheselt mõistetav ja selge vastus. Ajakirjanikele vastates pole mõtet niisama arvata – kui vastust täpselt ei tea, siis nii tulebki öelda.“  

Üliõpilaste sõnul on sellised külastused ainulaadsed ja annavad võimaluse rääkida tulevikku kujundavate inimestega. „Kuigi poliitikud tunduvad alati kuidagi kauged, tuleb nentida, et Raimond Kaljulaid on tõesti lahke inimene ning hea meelega arutleb avatult erinevate teemade üle. Temaga koos ühise laua taga istudes, kohvi juues ja küpsiseid süües, võttis ta meid, tudengeid, kui võrdne-võrdsega. Ja selle üle saab ainult hea meel olla,“ võttis Merilyn kokku selle, kuidas üliõpilasi Riigikogus vastu võeti. 

Turunduskommunikatsiooni õppejõu Piret Perti sõnul andis kohtumine ja sellele järgnenud arutelu hea sissevaate avalike elu tegelaste ja ettevõtete meediasuhtlusesse kriiside ajal. „Raimond, kellel on kogemus nii ettevõtja, turundaja kui ka tipp-poliitikuna, rääkis asja- ja ajakohaste näidetega kriiside olemusest. Usun, et tudengid on uute teadmiste võrra rikkamad ja oskavad ka päevapoliitikat ning poliitikute kommunikatsioonialaseid valikuid selle valguses paremini analüüsida,“ ütles Pert. 

Eelnevalt olid selle õppeaine tudengid käinud külas Eesti Televisioonis Ringvaate saate toimetusel ning näinud oma silmaga stuudios otsesaate tegemist. 

Külaskäigu korraldas külalislektor Piret Pert. Ülevaate andis lektor René Arvola. 

On 14 November 2023, students of the Marketing Communication course of the Business curriculum visited Riigikogu. The students were invited by Raimond Kaljulaid, Member of Riigikogu, to talk about political communication, the media relations of public figures, and, of course, the corridors of power in Toompea.

Raimond Kaljulaid invited the students to the seminar room and, in addition to the topics allowed, also took an in-depth look at crisis communication, an important topic for the marketing communication subject. After the lecture and the subsequent discussion, the students visited the White Hall and watched the voting on the bill in the Riigikogu's chamber from the balcony. No one was disappointed as they also witnessed someone asking a procedural question.

The students said that as well as seeing some interesting sites, they also learned a lot of useful information. Student Merilyn Pähkel highlighted the lecture on crisis management. "There were many pearls of wisdom to take away, but the most memorable was that you should always have a plan for a crisis. But the most memorable takeaway was to remember to always have a plan for when a crisis is coming."

Merilyn also highlighted the importance of clarity in communication: “ There has to be a clear understanding within the organisation – only then will there be an unambiguous and clear response to the media. There's no point in guessing when answering journalists – if you don't know exactly what the answer is, then that's what you say."

According to the students, such visits are unique and provide an opportunity to talk to the people shaping the future. "Even though politicians always seem somehow distant, it must be said that Raimond Kaljulaid is a genuinely kind person and is happy to openly discuss different topics. Sitting at the same table with him, drinking coffee and eating biscuits, he took us, the students, as equals. And I can only be happy about that," Merilyn summed up how the students were received in the Riigikogu.

According to Piret Pert, lecturer of marketing communication, the meeting and the ensuing discussion provided a good insight into the media relations of public figures and companies in times of crisis. "Raimond, who has experience as an entrepreneur, marketer, and top politician, spoke with relevant and up-to-date examples about the nature of crises. I believe that the students will be richer with new knowledge and will also be better able to analyse current politics and politicians' communication choices in this light," said Pert.

Earlier, the students had visited the editors of the Ringvaade program on Estonian Television and had seen for themselves how a live broadcast is made in the studio.

The visit was organised by guest lecturer Piret Pert. Lecturer René Arvola gave an overview.

Läbi aasta vahendab Raamatupidaja.ee arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. 10. novembril valiti välja kolm arvestusvaldkonda sel aastal kõige enam mõjutanud professionaali.

Nominendid olid kõik selle aasta ajakirja Raamatupidamise Praktik kaanepersoonid ning nende hulgast selgusid avaliku hääletamise tulemusena professionaalid, kes on arvestusvaldkonda sellel aastal kõige enam mõjutanud.

I koha sai Riina Käi, kes töötab finantsjuhina Aktsiaseltsis Elering. Riina Käi on TalTech majandusteaduskonna vilistlane. III koha sai meie õppejõud Monika-Nikitina Kalamäe.

Ärikorralduse instituudi lektor Monika Nikitina-Kalamäe oli ainuke, kes haridusvaldkonna esindajana tunnustatud sai.

Monika on panustanud nii tasemeõppe kui ka täienduskoolituse läbiviimisesse, lõputööde juhendamisse. Edendanud valdkonda ja andnud välja õppemetoodilisi materjale, mitu ülesannete kogu. Ülikooli esindajana teeb ta koostööd Eesti Raamatupidajate Koguga, osaleb kutsekomisjoni töös ning viib läbi eksamieelseid konsultatsioone.

Throughout the year, raamatupidaja.ee shares the achievements and best practices of people working in and/or strongly influencing the accounting industry. On 10 November, the three professionals who have had the greatest impact on the accounting profession this year were selected.

The nominees were all cover editors of this year's Raamatupidamise Praktik magazine, and the professionals who have had the greatest impact on the accounting profession this year were selected by public vote.

The first place went to Riina Käi, who works as a financial manager at Elering. Riina Käi is an alumnus of TalTech's Faculty of Economics. The third prize went to our lecturer Monika-Nikitina Kalamäe.

Monika Nikitina-Kalamäe, a lecturer at the Department of Business Administration, was the only one to be recognised as a representative of the field of education.

Monika has contributed both to the delivery of continuing education and further education, as well as to the supervision of theses. She has promoted the field and published teaching methodological materials, and several collections of assignments. As a representative of the University, she cooperates with the Estonian Accountants' Association, participates in the work of the professional committee, and conducts examination consultations.

Eelmisel nädalal, 7. ─ 9. novembril, toimus Hamburgis uue EL Läänemere piirkonna INTERREG projekti BATS avakohtumine.

Kohtumisel tutvuti kõikide projektipartneritega, projekti eesmärkide ja plaanidega ning pandi paika esimesed tegevused. Lisaks tutvuti Hamburgis Altona linnaosas elluviidud kergliikumist edendavate projektidega.

BATS projekti eesmärk on suurendada aktiivset liikumist ehk jalgsi käimist ja jalgarattasõitu pimedal ja/või halva ilmaga ajal. BATS nimetus tulenebki Baltic Sea region active mobility solutions. Projekti partneriteks on seitse riigiasutust Soomest (Lahti), Rootsist (Umeå), Taanist (Kalundborg), Poolast (Gdansk), Leedust (Klaipeda), Saksamaalt (Hamburg) ja Eestist (Harjumaa), kes planeerivad enda projektis osalevates piirkondades aktiivset liikumist edendavaid pilootprojekte, mille elluviimist toetavad ja efektiivsust hindavad Aalto Ülikool, Gdanski ja Tallinna Tehnikaülikool.

TalTechist ärikorralduse instituudist osalesid kohtumisel Wolfgang Gerstlberger, Mike Wahl, Liis Ojamäe ja Jaana Merisaar.

BATS projekti kohta leiab rohkem infot TalTechi kodulehel: https://taltech.ee/arikorralduse-instituut/projektid#p3140795

Last week, on 7th ─ 9th of November, the kick-off meeting for the new EU Baltic Sea Region INTERREG project BATS took place in Hamburg.

At the meeting, all the project partners, the goals and plans of the project were introduced, and the first activities were established. In addition, ongoing projects enabling higher active mobility in the Altona district in Hamburg were introduced.

The aim of the BATS project is to increase active mobility, i.e. walking and cycling in the dark and/or in diverse weather conditions. The name BATS derrives from Baltic Sea Region active mobility solutions. The partners of the BATS project are seven public authorities from Finland (Lahti), Sweden (Umeå), Denmark (Kalundborg), Poland (Gdansk), Lithuania (Klaipeda), Germany (Hamburg-Altona) and Estonia (Harju county), which are planning different pilot projects promoting active mobility in their regions that are participating in the project. The implementations of these pilots are supported and evaluated by Aalto University, Gdansk and Tallinn University of Technology.

From TalTech Department of Business Administration Wolfgang Gerstlberger, Mike Wahl, Liis Ojamäe and Jaana Merisaar participated in the meeting.

More information about the BATS project can be found in the TalTech website: https://taltech.ee/en/department-business-administration/projects#p3137051

1 novembril toimus esmakordselt Eestis ringmajanduse mess „Ringmajanduse Roheaed 2023“!

Tallinna Kultuurikatlas toimunud messil oli kohal ligi 30 ringmajandavat ettevõtet ja avaliku sektori tegijat. Toimusid erinevad loengud ja ettekanded. Ürituse eesmärk oli inimestele tutvustada ringmajanduslikke lahendusi, mida rakendada oma igapäevaelus ning oskust teha teadlikumaid ning keskkonnale ja oma tervisele paremaid valikuid. 

Messil tegid ettekande ka meie jätkusuutliku väärtusahela uurimisrühma liikmed Jaana Merisaar ja Ulrika Hurt teemal „Kohalike omavalitsuste koostöö- ja ärimudelid“.

Seminari ülekannet saab järelvaadata SIIN ning Keskkonnaagentuuri YouTube kanalil.

For the first time in Estonia, on 1 November, the circular economy fair "Circular Economy Green Garden 2023" took place!

Nearly 30 circular economy companies and public sector actors were present at the fair in Tallinn Creative Hub. Various lectures and presentations were held. The aim of the event was to introduce people to circular economy solutions that they can apply in their daily lives and to learn how to make more informed choices that are better for the environment and their health.

At the fair, Jaana Merisaar and Ulrika Hurt, members of our Sustainable Value Chain Research Group, also gave a presentation on "Cooperation and business models for local governments".

You can watch the webcast of the seminar HERE and on the Environment Agency's YouTube channel.

6.11 Doctoral seminar

6.11. toimus ärikorralduse instituudis doktoriseminar, mille käigus tehti neli doktoritöö ettekannet, mille pealkirjad ja lühikirjeldused on järgmised:

Airi Freimuth: Leveraging Blockchain Technology for Secure Stakeholder Engagement in the Era of Data Breaches: An Interdependence Theory Perspective

Kaasaegsel ajastul, mida iseloomustavad pidevalt suurenevad andmekaitserikkumised ja küberohud, mängib sidusrühmade kaasamine organisatsioonide jaoks, kes soovivad kaitsta oma mainet ja usaldusväärsust, üliolulist rolli. Käesolevas uuringus keskendutakse plokiahela tehnoloogia uuenduslikule potentsiaalile sidusrühmade kaasamise strateegiate muutmises, tuues välja ka täiustatud andmeturbe meetmeid.

Sõltuvusteooria raamistiku abil paljastab uuring sidusrühmade ja organisatsioonide vahelised dünaamikad, tuues esile kriitilised ristumiskohad, kus plokiahela turvaline arhitektuur võib edendada usaldust, läbipaistvust ja koostööd digitaalses maailmas, millele on omased mitmed haavatavused.

Hla Thel Phyu: Transparency and Financial Accountability in Special Purpose Vehicles/Entities (SPVs)

Ettekandes käsitletakse praegu koostamisel olevat doktoritööd, mis koosneb kolmest uuringust eriotstarbeliste sõidukite läbipaistvuse ja finantsaruandluse kohta avaliku ja erasektori partnerluse (PPP) või erasektori rahastamisalgatuste (PFI) kontekstis Ühendkuningriigis.

Basel Hammoda: Please 'bridge' the gap! Emphasizing the interrelatedness of entrepreneurship research and practice

Ettevõtlusuuringud läbivad oma arenguteel üleminekufaasi, mil nende õigustatus ja väärtus proovile pannakse. Olles 90ndatel alguse saanud praktikapõhise valdkonnana, on need viimastel aastatel mitmete tegurite tõttu tegelikust elust kaugenenud. Käesolevas teaduslikus dokumendis uuritakse meie valdkonna ees seisvaid raskusi, tuuakse esile selle aktuaalsuse parandamisele suunatud püüdlused ja pakutakse välja lühike manifest selle lõhe ületamiseks.

Samuel Foli: Non-Synchronicity of the Asset Price as a Systemic Risk Indicator, Quantitative Approach

Teadusuuringud tegelevad hinna ja selle moodustava teabe vahelise seosega ning sellega, mida see turul kaasa toob. Vaatleme, kas hind esitab alati vara või kauba absoluutset väärtust turul.

On 6 November, a doctoral seminar was held in the Department of Business Administration. Four PhD presentations were made, and the titles and short descriptions are as follows:

Airi Freimuth: Leveraging Blockchain Technology for Secure Stakeholder Engagement in the Era of Data Breaches: An Interdependence Theory Perspective

In an era marked by increasing data breaches and cyber threats, the role of stakeholder engagement is pivotal for organizations seeking to safeguard their reputation and credibility. This study explores the innovative potential of blockchain technology in reshaping stakeholder engagement strategies, all while offering enhanced data security measures. Drawing on the lens of interdependence theory, dynamics between stakeholders and organizations reveal the critical intersections where blockchain's secure architecture can foster trust, transparency, and collaboration in a digital world marked by vulnerability.

Hla Thel Phyu: Transparency and Financial Accountability in Special Purpose Vehicles/Entities (SPVs)

The presentation will address the thesis paper, currently a work in progress, consisting of three studies on the transparency and financial accountability of Special Purpose Vehicles (SPVs) within the context of Public-Private Partnerships (PPP) or Private Finance Initiatives (PFI) in the United Kingdom (UK).

Basel Hammoda: Please 'bridge' the gap! Emphasizing the interrelatedness of entrepreneurship research and practice

Entrepreneurship research is going through a transformational phase along its growth trajectory when its legitimacy and value are being put to the test. While it originated as a practice-based field in the 90s, it has grown distant from real life in recent years due to several factors. This research note explores the predicaments facing our field, highlights the efforts aimed at improving its relevance, and proposes a concise manifesto to bridge this gap.

Samuel Foli: Non-Synchronicity of the Asset Price as a Systemic Risk Indicator, Quantitative Approach

Research handles the link between the price and the information it forms, and what it carries in the market. We observe whether the price always presents the absolute value of the asset or commodity in the market.

6.11 Stand-up

6.11, toimus järjekordne stand-up kohtumine, mille teemaks seekord “Kuidas magistritöö kirjutanud üliõpilased töö protsessi lahti mõtestavad” ning selle viis läbi Katrin Arvola.

Esitlust sai kuulata nii kohapeal kui ka Teamsis.

Tekkis sisukas arutelu üliõpilastelt saadud tagasiside teemadel ja õhku jäid nii mõnedki ideed, kuidas edaspidi magistritöö kirjutajaid paremini toetada.

Ootame kõiki edaspidigi aktiivselt stand-up’idel osalema, sest lisaks huvitavatele ettekannetele saab ka suupisteid.

On 6.11, another stand-up meeting took place, this time on the topic of "How students who have written their master’s thesis make sense of the work process", hosted by Katrin Arvola.

The presentation could be listened to on the spot as well as in Teams.

There was a lively discussion on the feedback received from students and some ideas on how to better support thesis writers in the future.

We look forward to welcoming everyone to the stand-ups in the future, because in addition to interesting presentations, we offer something to snack.