Broneerimise KKK / FAQ

  1. Kes saab ruume broneerida?

    1. Töötajad (õppejõud, mitteakadeemilised töötajad jne) saavad broneerida kõiki üldkasutatavaid õpperuume ja enda struktuuriüksuste õpperuume. Töötaja õigused saavad lepingulised töötajad rakendusse sisenemisel automaatselt. Lubatud ürituse tüübid on eksam või arvestus, konsultatsioon, õppe- ja teadustöö, muu (viimane juhul, kui kaustaja on listatud nn “whitelisti“).

    2. Tudengid saavad broneerida õpiruume ja vaadata üldkasutatavates õpperuumides toimuvaid sündmuseid. Õpiruumides saab luua ainult “iseseisva õppetöö“ tüüpi sündmuseid. Whitelistis tudeng saab ka broneerida üldkasutatavaid õpperuume ja teha “muu“ tüüpi sündmuseid).

    3. Ruumide haldurid on teatud ruumidele määratud omanikud. Nad saavad broneerida kõiki üldkasutatavaid ja enda struktuuriüksuse õpperuume. Lubatud ürituse tüübid on eksam või arvestus, konsultatsioon, õppe- ja teadustöö, muu. Lisaks saavad haldurid vaadata, muuta ja tühistada kõiki sündmuseid enda hallatavates ruumides.

    4. Hooldustöötajad saavad broneerida kõiki õpperuume hoolduseks ja “muu” tüüpi sündmusteks ning õpiruume hoolduseks.

    5. Peakasutajad ei ole piiratud ühegi eelneva reegliga. Nad saavad alati teha kõiki sündmuseid kõigis ruumides ning vaadata, muuta ja tühistada teiste kasutajate tehtud sündmuseid.

  2. Milliseid ruume saab broneerida?

    1. Broneerida saab ruume, mis on Kinnisvara osakonna poolt Ruumiregistris broneeritavaks määratud. Hetkel jagunevad need järgnevalt:

    2. Õpperuumid. Õpperuumid on valdavalt auditooriumid ja arvutiklassid.

    3. Õpiruumid. Need on tudengite iseseisvaks õppetööks mõeldud ruumid.

    4. Eriliigilised ruumid. Need ruumid ei ole tavakasutajale nähtavad ja neid saavad broneerida eriõigustega kasutajad. Eriliigiliste ruumide alla kuuluvad Mektory ruumid ja saunad. Eriliigiliste ruumide broneerimiseks tuleb pöörduda ruumidebroneerimine@taltech.ee

  3. Mille jaoks saab ruume broneerida?

    1. Eksam või arvestus - ruumi broneerimine eksamiks või arvestuseks. Broneeritud ruumi tunnus tuleks kopeerida ÕISi seal loodud eksami juurde. Eksami tüüpi sündmus on soovitav broneerida seeriana, kus sündmuste vahel on minimaalselt kolm tööpäeva.

    2. Konsultatsioon - ruumi broneerimine konsultatsiooniks. Broneeritud ruumi tunnus tuleks kopeerida ÕISi seal loodud konsultatsiooniaja juurde. Seda tüüpi sündmus on soovitav broneerida seeriana.

    3. Õppe- ja teadustöö - tunniplaanivälised õppe- ja teadustööga seotud tegevused, nt teadusgrupi koosolek.

    4. Iseseisev õppetöö - tudengite iseseisev õppetöö õpiruumides. Ühel päeval on lubatud õpiruumi kasutada maksimaalselt 4 tundi ning mitut õpiruumi ei tohi samal ajal broneerida.

    5. Hooldus - remonditööd ruumis, koristamine, esitlustehnika parandamine. See sündmusetüüp on valitav ainult hooldustöötajatele.

    6. Muu - reeglina õppetööväline tegevus. Tudengid ja töötajad saavad seda tüüpi sündmusi broneerida vaid juhul kui nad kuuluvad “whitelisti”.

  4. Mida teha kui plaanitaval üritusel on ees Tunniplaani sündmus (n loeng)?

    1. Reeglina saavad töötajad kasutada ainult tunniplaanis vabaks jäetud aegu. Neid sündmusi saab redigeerida ainult Tunniplaani rakenduse kaudu. Tunniplaani sündmuste ümber tõstmiseks tuleb pöörduda tunniplaani koostajate poole aadressil ruumidebroneerimine@taltech.ee