5.13.4.5 Rühmade kokkupanemine
Õpperühmi saab praktikumi ja harjutuse puhul kokku panna, kui mõned rühmad õpivad neid aineosasid koos ühel ajal samas ruumis. Selleks tuleb aineosa haldamise vormil ühe valitud rühma real vajutada lingil ’Liida’. Selle tulemusel avaneb rühmade liitmise vorm.
Joonis 99 Praktikumi jaoks on kaks rühma kokku liidetud
Rühmade liitmise vormil tuleb märkida ära need rühmad, mida omavahel liita soovitakse. Rühm, mille pealt vorm avati, on automaatselt märgitud. Rühmade liitmise tulemusena liimitakse rühmade vastav aineosa kokku üheks suuremaks alaks (vajadusel muudetakse rühmade järjekorda).
Joonis 100 Rühmade liitmise vorm
Juba liidetud rühmadel asendub link ’Liida’ lingiga ’Muuda’. Neil linkidel on oluline vahe - lingi ’Liida’ kaudu rühmi liites ja parasjagu (juba mõne teise rühmaga) liidetud rühma kolmanda rühmaga kokku liites, kustuvad eelnevalt tehtud grupid, mis muidu põhjustaks konflikti. Samas aga lingi ’Muuda’ kaudu vormi avades on võimalik juba olemasolevat gruppi modifitseerida ja sinna rühmi lisada või sealt eemaldada.
Kokku pandud gruppidele valitakse ühine õppejõud ja õppetööks vajamineva ruumi andmed. Rühmade kokkupanemine praktikumi aineosas ei mõjuta nende gruppide õppetööd harjutuse aineosas ja vastupidi, kui praktikum ja harjutus ei toimu koos.
Kui rühmad ühendada grupist lahti, aga neile on määratud juba õppejõud ja/või ruumi varustuse/tüübi andmed, siis omistatakse kõigile lahti ühendatud rühmadele sama komplekt andmeid, mis oli ühisel grupil.
Rühmade jagamine alamrühmadeks
Õpperühmi saab praktikumide ja harjutuste puhul teha väiksemateks alamrühmadeks. Selleks tuleb aineosa haldamise vormil veerus ’Jaga rühm’ (vt. Joonis 101) suurendada alamrühmade väärtust veerus. Vaikimisi on välja väärtuseks 1 ja esimene pluss-ikoonile vajutamine lisab väärtuseks ’2’. Alamrühmade maksimaalne hulk saab ühe rühma või rühmade grupi kohta olla kuni 26. Loodud alamrühmad märgistatakse tähestiku järjekorras tähtedega.
Joonis 101 Aineosa, kus rühmasid on liidetud ja alamrühmadeks jaotatud
Igale praktikumi või harjutuse alamrühmale saab määrata oma õppejõu(d) ja kirjeldada ruumi vajadusi/varustust. Kui alamrühmade arvu suurendatakse, siis tuleb igale lisanduvale alamrühmale määrata eraldi õppejõu(d) ja ruumi tüüp/varustus. Kui alamrühmade arvu vähendatakse, siis eemaldatakse alamrühmad tähestikuliselt kahanevas järjekorras (st kui algselt on planeeritud 4 alamrühma ja nende arv vähendatakse 3-le, siis eemaldatakse alamrühm ’D’ ning alles jäävad alamrühmad ’A’, ’B’ ja ’C’).