5.13.2 Voorud
Rühmad grupeeritakse vooru alla selliselt, et need rühmad, kellel toimub loeng koos, on ühes voorus. Vooru kohta on võimalik määrata, missugused aineosad toimuvad koos ja missugused eraldi. Aineosade koos toimumise erinevad võimalused on piiratud vastavalt sellele, kui palju erinevaid aineosasid aine tüüpõpingukavas sätestatud on. Näiteks, kui tüüpkava sätestab ainsaks aineosaks loengu, siis koos toimuvate aineosade all kuvatakse vaid valikut ’eraldi’.
Joonis 69 Voorus koos õpetatavate aineosade märkimine
Ühes voorus on võimalik määrata üks kombinatsioon koos toimuvatest aineosadest.
Joonis 70 Voorus toimuvad koos loeng ja harjutus
Koos toimuvate aineosade andmed liidetakse järjekorras loeng, praktikum, harjutus; st:
- Kui koos toimub loeng ja praktikum, siis info õppejõu, ruumi tüübi ja vajaduse kohta täidetakse loengu alla ning loengu tundide arvule liidetakse praktikumi tundide arv. Loengu veerg nimetatakse ümber veeruks ’loeng+praktikum’ ja praktikumi veerg kustutatakse;
- Kui koos toimub loeng ja harjutus, siis info õppejõu, ruumi tüübi ja vajaduse kohta täidetakse loengu alla ning loengu tundide arvule liidetakse harjutuse tundide arv. Loengu veerg nimetatakse vastavalt ümber ja harjutuse veerg kustutatakse;
- Kui koos toimub praktikum ja harjutus, siis info õppejõu, ruumi tüübi ja vajaduse kohta täidetakse praktikumi alla ning praktikumi tundide arvule liidetakse harjutuse tundide arv. Praktikumi veerg nimetatakse vastavalt ümber ja harjutuse veerg kustutatakse;
- Kui koos toimub loeng, praktikum ja harjutus, siis info õppejõu, ruumi tüübi ja vajaduse kohta täidetakse loengu alla ning loengu tundide arvule liidetakse praktikumi ja harjutuse tundide arv. Loengu veerg nimetatakse ümber veeruks ’loeng+praktikum+harjutus’ ja praktikumi ning harjutuste veerud kustutatakse;
Kui ainel ei toimu üldse loenguid (Joonis 71), siis võib ühes voorus olla mitu rühma, kellele praktikumi või harjutust annavad erinevad õppejõud.
Joonis 71 Esildis, kus ainel ei toimu loenguid ega harjutusi
Selleks, et liigutada rühma ühest voorust teise, on vaja rühma kastis vajutada lingil ’Vaheta vooru’. Avaneval vormil kuvatakse kõik esildisel juba olemasolevad voorud ning veel üks voor märkega ’(uus voor)’. Rühmasid saab liigutada voorude vahel piiramatult. Kui ühest voorust kõik rühmad eemaldada, siis voor kustub.
Joonis 72 Rühmale uue vooru määramine
Rühma liigutamisega uude vooru liidetakse rühma inimeste arv uue vooru inimeste koguarvuks ja lahutatakse vana vooru inimeste koguarvust. Samuti arvutatakse voorus olevate inimeste arv ümber, kui vooru lisatakse või sealt eemaldatakse õpperühm.
Rühma mugavamaks jälgimiseks kogu voorus on rühma kastis toodud ikoon, mille vajutamisel eristub rühm ja sellega seotud grupid/alamrühmad. Ühtlasi omistatakse igale rühmale kindel värv, mis kuvatakse selle rühmaga seotud lahtrites vasakus ülemises nurgas.
Joonis 73 Rühma eristamine teistest
Kui voorus mõnele rühmale on lisatud õppetööks ebasobivaid aegu, siis kuvatakse vooru tabelisse rühma juurde ka link ’Piirang’, millel vajutades avaneb valitud rühma piirangute vorm (ptk 5.10.3).
Joonis 74 Rühmad, millele on lisatud ebasobivaid aegu