Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Version History

« Previous Version 9 Next »

Nagu muus kirjalikus suhtluses, on ka veebitekstide kirjutamise ja vormindamise puhul välja kujunenud mõned üldiselt järgitavad head tavad. 

  • Kui soovite lauses mõnda sõna selle paremaks märgatavuseks esile tuua, kasutage selleks paksu kirja ehk bold`i.
     
  • Sõna rõhutamiseks ei ole soovitatav kasutada läbivalt SUURI TÄHTI (CAPS LOCK), allajoonimist või kaldkirja (Italic).

  • E-maili aadressid tuleb linkida vastavale aadressile. Selleks kirjutage aadressi lingiks muutes aadressi ette mailto: (ehk mailto:mari.maasikas@taltech.ee). E-mail ei tohiks jääda ka kujule mari.maasikas[at]taltech.ee. E-maili aadressi linkimise juhendvideo asub siin punktis 5.
     
  • Selleks, et sisus oleksid tekstid ühtlased ja näeksid korrektsed välja, tuleb kindlasti kasutada sisu jaoks loodud eelseadistatud tekstistiile. Sellekohane juhendvideo asub siin punktis 6. Pealkirjade ja vahepealkirjade vormindamiseks tuleks kasutada vastavaid pealkirjade laade.
  • Kui kopeerite mõnes teises programmis (nt Word, Excel) loodud teksti, ei pruugi see ühilduda veebiformaadiga ning võib juhtuda, et teksti sisse jäävad erinevad kirjastiilid ja –suurused. Nii jääb tekst ebaühtlane ja halvasti loetav. Selle vältimiseks tuleks tekst eelnevalt puhastada. Selleks on kaks võimalust.
  1. Eemaldada stiilid sisuhalduses kasutades selleks kahte nuppu, nagu on näidatud siin juhendvideos nr 6.
     
  2. Avage arvutis programm Notepad, kopeerige tekst sinna ning sealt omakorda veebi redaktoraknasse. Seejärel vormindage tekst redaktoraknas uuesti.


Neid nippe kasutades jätab teie veebitekst ühtse ja korrektse mulje ning külastajal on seda mugav lugeda.

  • No labels