Siit leiate TalTechi välisveebis kasutatavate bännerite ja muude piltide lisamise kasutusjuhendi:
View file | ||||
---|---|---|---|---|
|
Lisaks ka mõned meiepoolsed soovitused:
...
Veebibänneri all mõistetakse standardformaadis staatilisi või animeeritud pilte, mida kasutatakse veebis. Bänner on osa ettevõtte brändingust ja peab vastama Tallinna Tehnikaülikooli kuvandile ja rääkima ühte keelt CVI-ga.
Staatiline bänner on lihtne pilt või visuaal, millele digitaalses ökosüsteemis saate sellel klõpsata ja minna vastavalt veebisaidile või maandumislehele.
Veebibännerid on mõeldud Tehnikaülikooli oluliste uudiste (nt. Vastuvõtt on alanud) või sündmuste liikluse loomiseks veebileheküljedele, linkides seda. Enamik bännereid on klikitavad ja nende peamine ülesanne on panna endal klõpsama.
Formaadid
- Kõige suuremat bannerit (hero ehk widescreen bannerit) kasutatakse ainult ülikooli veebi avalehel või spetsiifilisematel maandumislehtedel nagu näiteks õppeprogrammide tutvustused (vt https://www.taltech.ee/majandusteadus)
2. Meediajuhendis on öeldud, et soovitatavalt on widescreen banneris kasutatav pilt alati tumeda fooniga ning pigem taustaks kui peamise fookusena. Taustapilt ei tohiks olla liialt kontrastne, sest läheks konflikti bänneri tekstiga, ohverdades oluliselt edastatava sõnumi loetavust.
3. Meediajuhendis on välja toodud ka fotodena näidis, kuidas widescreen pilti (1920 x 780px) kasutatakse universaalselt nii desktopi kui mobiilivaates. Sealt on näha, et desktopis läheb 126px peamenüü alla ja osa sellest paistab vasakult läbi logo väljalõike. Sellega tuleb kindlasti arvestada.
Täpselt ühesugust tulemust erinevate resolutsioonide puhul garanteerida pole võimalik ilma, et veeb kasutatavat meediat mingil kujul ei moonutaks. See tähendab, et on küll võimalik mahutada ära widescreen pilt vastava resolutsiooni sisse, kuid sellisel juhul on pilt kas horisontaalselt kokkusurutud või vertikaalselt väljavenitatud ja see kindlasti ei ole ootuspärane tulemus.
4. Kindlasti tasub eelnevalt läbi mõelda sõnum ja sõnastus. Nagu juhendi näites on näha, siis mobiilides pikad sõnad automaatselt ei poolitu ja seal tasub kindlasti enne bänneri avaldamist veebitoimetajal üle vaadata, et sõnum ja paigutus ka mobiilis kenasti jääks.
...
- Regular bänner on mõeldud kasutamiseks sisualal aga mitte kunagi sisu esimese elemendina.
Visuaal
- Bänneri taustaks sobivad visuaalid, millel pole teksti peal. See nii Widescreen kui ka Regular formaatides.
- Sobib aktuaalne foto või ühevärviline taust.
- Pildile tuleb alati lisada overlay.
- Välisveebi bännerina ei saa kasutada videot!
- Mõõdud on 1920x480px.
NB! Internetist võõraste fotode kopeerimine pole hea tava.
Sisu
Bännerteksti loomisel tuleb ette näha sihtgrupi ootused ja see peaks kohe tähelepanu tõmbama. Rusikareegel on hoida seda lihtsana. Seetõttu tuleb see lühike tekst hästi läbi mõelda, et see tekitaks võimalikult palju tähelepanu ja klikitavust. Veenduge, et esitatud sõnum oleks selgelt loetav ja arusaadav.
- Lühike pealkiri sündmusest (max 40 tähemärki)
- Soovil saab lisada täiendavat infot alampealkirja (max 60 tähemärki)
- Soovil saab lisada lingi, kuhu külastajaid suunata. Lingi jaoks tuleb eraldi välja tuua nupp Call-to-Action (max 20 tähemärki).
NB! Korraga saab olla avalehel maksimaalselt viis bännerit (nii EST kui ENG avalehel).
Avalehe (nii ET kui EN) bänneri lisamine tuleb kooskõlastada turunduse keskuse juhataja Kerdu Leneariga.
Veebibännerite avaldamist avalehtedel tuleb Turunduse keskust teavitada vähemalt kaks nädalat enne üritust/sündmust koos bänneri jaoks vajaliku visuaali ja sisuga. Tuleb arvestada, et mitte kõik veebibännerid saavad avaldatuks. Turunduse keskus kontrollib soovitud veebibännerite visualli ja sisu vastavust.
Bännerite avalikustamist välisveebi avalehtedele saab tellida läbi tugiportaali või saata e-mailile turundus@taltech.ee.