Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Expand
title1. Kuidas ma saan endale tellida kodulehe toimetajaõigused?

Kasutusõiguste jagamine toimub ülikooli UNI-ID alusel. Kasutusõigusi saab teile anda peaadministraator.

Selleks on teil vaja:

  1. avada sisuhaldussüsteem brauseris aadressil aadressil https://haldus.taltech.ee/user/login
  2. vajutage kõige alumist nuppu "Log in with Windows Azure AD"
  3. järgmisena saatke palun märguanne e-kiri kirja teel veebi peaadministraatorile (kadri.talvistu@taltech.ee), kes aktiveerib teie konto. Kirjas märkige ka ära, millisele osale kodulehest (lehekülgedeleüksus, alamlehed) teil ligipääsu vaja on.
  4. teie konto aktiveeritakse peaadministraatori poolt, kes saadab teile ka sellekohase kinnituse ja edasised kasutusjuhendid.

...

Expand
title10. Kuidas lisada kodulehele uudist, sündmust? Nõuded sisule.

Kõikidel toimetajatel on õigused UUDISTE ja SÜNDMUSTE lisamiseks. Juhend ja nõuded sisule asub asuvad siin.


Expand
title11. Kuidas töötab veebisisene otsing?

Veebisisene otsing otsib nii täpseid kui ka osalisi vasteid kasutaja poolt otsitavale märksõnale järgnevatest sisutüüpidest:

  • kontaktid (kontaktikaart, profiil)
  • uudised
  • sündmused
  • sisulehed (nii lihtlehed kui ka veeb-veebis lehed)

Otsingutulemuste järjestamise loogika on järgnev:

  1. Täpne vaste pealkirjast
  2. Täpne vaste sisust
  3. Osaline vaste pealkirjast (alates kolmest tähest)
  4. Osaline vaste sisust (alates kolmest tähest)

Otsingutulemuste puhul arvestatakse ka otsitava märksõna esinemise sagedust sisus - mida enam märksõna sisus esineb seda relevantsem on otsingumootori jaoks vastav leht ning seda kõrgemal on see leht ka otsingutulemustes. Näiteks, kui on olemas kaks lehte nimega "instituut" ja esimeses esineb sisus sõna "instituut" 10 korda ning teises esineb "instituut" ainult pealkirjas, siis tuleb kõrgemal positsioonil välja leht, mille puhul oli lisaks pealkirjale ka 10 korda sisus otsitav märksõna "instituut". 

Otsingutulemuste puhul peab arvestama ka sellega, et otsing võib anda otsitava märksõna asemel kuni kahe tähe erinevusega tulemusi. Seega otsides näiteks "iseauto", tuleb tulemuste seas välja näiteks "iseautost". Juhul kui esineb olukord, kus märksõna poolest täpsema vaste asemel kuvatakse välja paari tähe erinevusega vastet enne seda, siis tuleb arvestada sellega, et sisus olevad märksõna kordused tõstavad vastava tulemuse relevantsust otsingu silmis ning seetõttu võib mõningal juhul osaline vaste esineda enne täpset vastet.

Lisaks peab otsingu osalise vaste puhul arvestama ka sellega, et otsingumootor ei otsi tulemusi ainult sõna algusest, vaid ka sõna lõpust, mistõttu võib mõningatel juhtudel otsitava märksõna asemel leida tulemustest mõne lehe, kus vastav märksõna on lehe sisus sõna osana. Näiteks otsides "hele" võib leida ka vaste, kus sisus on sõna "ühele" ning märksõna vaste leitaksegi vastavale sõnale, sest tekib osaline vaste.

...