Selleks, et kontrollida, kuidas Google või muu väline keskkond lehte „näeb“, tasub kasutada järgmist tööriista: https://metatags.io/. Kopeerige ülal keskel olevale väljale vastava lehe aadress ja oodake hetke. Teile kuvatakse lehe Title, Description ja paremal veerus see, kuidas näeb leht välja Google otsingus, Facebookis ja Twitteris.
Üks ja kõige kindlam lihtsam viis aidata Google otsimootoril lehekülge lugeda, on kasutada iga lehe päises esimesena text editor plokki ja kirjutada sinna lühidalt olulisim, millest see lehekülg räägib.Näiteks nagu siin: https://taltech.ee/koostoo/konverentsikeskus/konverentsiteenused
Metatekste saab lisada vastava lehe sisuhalduses paremal tööriistade veerus METATAG plokis.
Täpselt üks ja seesama sisu tuleb sisestada kahte kohta - Basic tags ja Advanced Open Graph sektsioonidesse. Täita tuleb Page Title/Pealkiri lahter ja Kirjeldus väljad.
...
Kirjeldus peab vastama küsimusele, „Millest see lehekülg räägib?“. Kuna veebilehel olev esimene tekstilõik ei pruugi kõige paremini iseloomustada vastava lehe sisu, on tähtis Description samuti ise sisestada. Siinkohal tuleb arvesse võtta, et Google kuvab otsingutulemuste sisus välja maksimaalselt 160 tähemärki. Seega ei jää see osa tekstist, mis tuleb üle selle, otsingutulemustes näha. Seetõttu on parim on hoida metakirjeldused piisavalt pikad, et need oleksid piisavalt kirjeldavad, aga mitte rohekm kui 160 tähemärgi pikkused.
...