Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

1. Kõige suuremat bannerit (hero ehk widescreen bannerit) kasutatakse ainult ülikooli veebi avalehel või spetsiifilisematel maandumislehtedel nagu näiteks õppeprogrammide tutvustused (vt https://www.taltech.ee/majandusteadus

2. Peale disainiuuendusi (juulis 2022) on widescreen bänneri pildi mõõdud 1920x480 pikslit.

3. Meediajuhendis on öeldud, et soovitatavalt on widescreen banneris kasutatav pilt alati tumeda fooniga ning pigem taustaks kui peamise fookusena. Taustapilt ei tohiks olla liialt kontrastne, sest läheks konflikti bänneri tekstiga, ohverdades oluliselt edastatava sõnumi loetavust.
Kui bänneri taustapilt on hele ja tekst ei jää piisavalt hästi näha, lisa haldusmoodulis linnuke kasti "add overlay", siis lisatab süsteem foto peale tumedama pealiskihi
 
3. Meediajuhendis on välja toodud ka fotodena näidis, kuidas widescreen pilti (1920 x 780px) kasutatakse universaalselt nii desktopi kui mobiilivaates. Sealt on näha, et desktopis läheb 126px peamenüü alla ja osa sellest paistab vasakult läbi logo väljalõike. Sellega tuleb kindlasti arvestada
Täpselt ühesugust tulemust erinevate resolutsioonide puhul garanteerida pole võimalik ilma, et veeb kasutatavat meediat mingil kujul ei moonutaks. See tähendab, et on küll võimalik mahutada ära widescreen pilt vastava resolutsiooni sisse, kuid sellisel juhul on pilt kas horisontaalselt kokkusurutud või vertikaalselt väljavenitatud ja see kindlasti ei ole ootuspärane tulemus.
 
4. Kindlasti tasub eelnevalt läbi mõelda sõnum ja sõnastus. Nagu juhendi näites on näha, siis mobiilides pikad sõnad automaatselt ei poolitu ja seal tasub kindlasti enne bänneri avaldamist veebitoimetajal üle vaadata, et sõnum ja paigutus ka mobiilis kenasti jääks.

5. Sõnumi edastamisel tasub ka jälgida, et suurem tekst oleks maksimaalselt kaks rida ja väiksem tekst maksimaaselt kolm (äärmisel juhul neli) rida rida.
 
6. Antud lahendus ei ole 100% tark lahendus, mis suudab kõik stsenaariumid ideaalselt lahendada. Erinevaid kompromisse tehes on püütud leida parim lahendus. Neli populaarsemat kasutusjuhutu -  tavaline desktop, väga lai desktop, tahvel ja mobiil - on kõik piisavalt erinevate mõõtmete ja proportsioonidega bannerid ja igaüks tahab pisut erinevat lähenemist ning häälestamist.
 
7. Seetõttu tasub alati peale bänneri lisamist üle kontrollida, kuidas see bänner kodulehel päriselt välja näeb. Võimalik, et vahel tuleb natukene asju sättida, et saavutada parim tulemus.