Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Expand
title1. Kuidas ma saan endale tellida kodulehe toimetajaõigused?

Kasutusõiguste jagamine toimub ülikooli UNI-ID alusel. Kasutusõigusi saab teile anda peaadministraator.

Selleks on teil vaja:

  1. avada sisuhaldussüsteem brauseris aadressil https://haldus.taltech.ee/et/user/login
  2. teil avaneb lehekülg, kus saab täita kasutajanime ja parooli väljad. Teie palun ignoreerige neid ning vajutage kõige alumist nuppu "Log in with Windows Azure AD"
  3. järgmisena saatke palun e-kiri veebi peaadministraatorile (kadri.talvistu@taltech.ee), kes aktiveerib teie konto. Kirjas märkige ka ära, millisele osale kodulehest (lehekülgedele) teil ligipääsu vaja on.
  4. teie konto aktiveeritakse peaadministraatori poolt, kes saadab teile ka sellekohase kinnituse ja edasised kasutusjuhendid.


Expand
title2. Sisselogimine

Sisselogimiseks peab teil olema kasutusõigused. Selleks vaadake palun KKK-1.

Sisselogimiseks avada sisuhaldussüsteem brauseris aadressil https://haldus.taltech.ee  ning vajutada üleval paremas serva "Log in". Seejärel avaneb aken, kus saab täita kasutajanime ja parooli väljad. Teie ignoreerige neid ning vajutage kõige alumist nuppu "Log in with Windows Azure AD". Muidugi võite kasutada kohe ka otselinki https://haldus.taltech.ee/et/user/login

NB! Nime ja parooli väljade täitmine ei aita, kuna autentimine toimub teie UNI-ID alusel.

Väljapool ülikooli töötades tuleb sisselogimiseks luua turvatud internetiühendus ehk VPN – selleks kasutage palun FortiClient programmi, mis on ülikooli sülearvutis juba olemas. Vajadusel aitab IT Helpdesk. 

...

Expand
title8. Pildi töötlemine

Väga harva on pildid algselt sellises mõõdus, et need võiks kohe veebilehele laadida. Enamasti on pildid liiga suured ja neid tuleks enne sisestamist töödelda.Pildi formaat
Kõik fotod peaksid olema .jpg formaadis.
Faili suurus ja maht
Kui klikkida pildile parempoolse hiirenupuga ja valida avanenud aknast „Details“, on näha pildi suurus pikslites. Veebis terves laiuses kasutusel oleva faili jaoks piisab, kui nn pildi pikem külg (eeldusel et pilt on lamav ristkülik) on ca 1500px. Kui selle väärtus on oluliselt, 1.5x jne suurem, on tegemist veebi jaoks ebaotstarbekalt suure ja mahuka failiga, mis tuleb kindlasti väikesemaks salvestada.
Selleks on olemas veebileht https://resizeimage.net/ - sinna saab laadida pildi üles, muuta pildi suurust (P4 pildil) ning optimeerida selle mahtu (P7 pildil). Mõistlik on „image quality“ määrata 80% juurde. Sellisel juhul sündinud pildi mahuks on ca 100-300KB, sõltuvalt pildi kirjususest (inforikkusest). Kui pilti ei ole tarvis näidata lehel kogulaiuses, vaid ainult poole või vähema ulatuses, piisab pildi pikema külje vähendamisest ca 1000px peale. Vastavalt väheneb siis ka faili suurus.

Image Removed

Tasuta tarkvara 

Tasuta online-keskkondväksemamahuliseks töödelda.

Pildi formaat
Kõik fotod peaksid olema .jpg formaadis.

Tasuta photo editor online-keskkonnad:

Tasuta tarkvara:

Samuti saab mingil määral pildi mahtu töödelda ka Windows keskkonnas programmiga "Paint" ja peenemat töötlust võimaldab Microsoft Office Picture Manager.

...